Współczucie często rodzi się w ciszy

0

Najczęściej można sprawdzić współczucie mężczyzny pod względem jakościowym i ilościowym na podstawie jego umiejętności pozostawania cichym. Młody człowiek, który dobrze znosi samotność, nauczy się kochać siebie. Przedstawiliśmy mu odpowiednie struktury, według których nauczył się wewnętrznych rozmów z sobą, przeprowadzanych w zewnętrznej ciszy, której potrzebuje każdy człowiek, jeśli chce czuć miłość Boga oraz kochać innych i być kochanym. Stwierdziłem, że nastolatek, który zawsze zagłusza ciszę muzyką, grami wideo i telewizją, na ogół nie rozwija w sobie umiejętności współczucia. Musimy mu to jak najlepiej uświadomić. Stymulacja i ogłupianie mózgu zabierają samotność, która niektórym chłopcom wydaje się straszna. Jednak to ta samotność właśnie, kiedy zostanie już odkryta, poprowadzi chłopców w głąb siebie.

Dodaj komentarz