Spotkanie z mentorem

0

Chłopiec, który przygotowuje się do rytuału przejścia i odbywa spotkania z mentorem, znajduje się w centrum zainteresowania swoich kolegów. Lubi się przechwalać, chociaż w głębi duszy nie jest do końca pewien, co będzie się z nim działo. Stopniowo może informować przyjaciół, że jego rytuał przejścia odbędzie się w lesie albo w górach; że będzie musiał spędzić trochę czasu w samotności; że będzie musiał udowodnić, iż potrafi wykonać coś, czego w przeszłości się obawiał; że będzie musiał wykazać się umiejętnością opieki i współczucia. Zdradzi też, że jakkolwiek on i jego klan ustalili pewne główne zarysy rytuału, niektóre zamierzenia i plany starszych pozostają tajemnicą, co trochę go denerwuje. Razem ze swoimi kolegami będzie się zastanawiać nad możliwym przebiegiem wydarzeń. Zanim się obejrzy, jego koledzy nie będą już tacy ciekawi jego rytuału przejścia, nie tylko dlatego, że – jak to się często wśród chłopców zdarza – zlekceważą go, lecz także z powodu zazdrości, że ktoś zwraca tak dużą uwagę na jego dorastanie. Rytuał przejścia pierwszego etapu planujemy zawsze z zapałem i energią, przez co komunikujemy: „Dokładamy wszelkich starań, by ten chłopiec szczęśliwie przebył swą podróż ku dorosłości”.

Dodaj komentarz