rozwój osobisty – kolejny krok

0

Pora na kolejny krok. Postanowił Adam. Co trzeba zrobić żeby kiedyś tym balonem polecieć? w pierwszej kolejności muszę nauczyć się dobrze języka angielskiego. Tak, to jest podstawa, bez której niczego nie osiągnę. Dotychczas miał oczywiście angielski w szkole – jednak nie przykładał do niego zbyt wielkiej uwagi. Ot tak byle było trzy i zaliczenie na koniec roku. Teraz podszedł do sprawy poważnie. Zapisał się na dodatkowe korepetycje, poza tym kupił książkę do samodzielnej nauki języka w domu. Chciał każdego dnia mieć kontakt z językiem. Dlatego po pewnym czasie kiedy już zrobił małe postępy w jego dziennym harmonogramie pojawiły się audycje, których można było słuchać w języku angielskim. Lubił zwłaszcza te BBC, radiowe słuchowiska które mówiły wiele o podróżach i dzikim świecie Afryki, Azji albo Ameryki Południowej. To zdecydowanie było połączenie przyjemnego z pożytecznym. W ten sposób, po upływie rok Adam władał angielskim już bardzo dobrze. Jego rozwój osobisty przyspieszał z każdym dniem.

Dodaj komentarz