rozwój osobisty – czytanie

0

Do roboty. Pomyślał. Pierwsze lekcje szybkiego czytania były dla niego dość trudne, męczył się szczerze mówiąc. Jego oczy nie były przyzwyczajone do takiego wysiłku. Jednak trwał w tym wszystkim. Trwał i po kilkunastu dniach udało mu się wykształcić nawyk – ten pierwszy krok był bardzo ważny. Ważny i istotny także dla jego psychiki. Dzięki temu coraz lepiej się motywował. I trzeba przyznać, że z każdym dniem robił postępy. Szybkość czytania była coraz większa. Tak jak kiedyś niezbyt lubił książki i samo czytanie. Tak teraz autentycznie sprawiało mu to frajdę. Ten ten rozwój osobisty to świetna sprawa – myślał. To dopiero początek, a on już teraz czuł wielkiego kopa. Było tak bo bardzo emocjonalnie podszedł do zadania. Zdał sobie sprawę, z tego że nic w życiu nie osiągnie jeżeli nie zacznie brać się za siebie. Nie zacznie robić czegoś konkretnego żeby realizować marzenia. Miał ich tak naprawdę bez liku – ale nikomu o tym nie mówił jak dotąd. Nie chciał być wyśmiewany przez swoich rówieśników. Bo pewnie z takimi reakcjami by się spotkał w momencie ujawnienia podróży dookoła świata balonem .

Dodaj komentarz