MITY O MŁODZIEŻY NA DRUGIM ETAPIE DOJRZEWANIA

0

Jest kilka mitów na temat tego okresu, z którymi możemy się w tym miejscu rozprawić. Najczęściej spotykamy się z przekonaniem, że chłopcy w tym okresie – zbuntowani, obraźliwi, dalecy – wyznają inne wartości niż my. Tymczasem liczne badania pokazują, że podzielają oni większość naszych podstawowych wartości! T\vierdzi się też, że nie jesteśmy im już potrzebni (że ich bunt oznacza, że nas już nie potrzebują). Naprawdę jednak potrzebują nas desperacko. Są jak bokserzy, którzy tęsknią, by poza ringiem mieć przyjaciół. Kiedy jesteśmy na ringu, boksują w nas zapamiętale, lecz później chcieliby podać nam rękę i dzielić z nami życie. Któż zna lepiej rytm życia boksera niż inny bokser? Na tej samej zasadzie – któż zna lepiej rytm życia nastolatka niż jego rodzina bądź członkowie klanu, którzy przeszli z nim ramię w ramię z jednego etapu dojrzewania na drugi?
Sądzi się też, że każdy nastolatek na środkowym etapie dojrzewania będzie przyczyną problemów. Tymczasem wielu z nich wywołuje mniejsze problemy niż ich siostry czy rówieśniczki. Niektórzy nie buntują się podczas drugiego etapu dojrzewania, przechodzą przez ten okres z kilkoma zaledwie wybrykami. Do tej kategorii zaliczają się najczęściej chłopcy z dużych klanów, w których panują serdeczne stosunki.

Dodaj komentarz