Matematyczny Kącik
Zostać mistrzem matematyki

Kolejne zmagania konkursowe organizowane na zajęciach koła matematycznego „Zostać mistrzem matematyki” za nami. Zwycięzcą w miesiącu kwietniu i jednocześnie Mistrzem miesiąca kwietnia została Ala Kokoszczyńska, natomiast Mistrzem miesiąca maja, po raz kolejny, został Filip Fronczak. Tym samym Filip zagwarantował sobie zwycięstwo i został Mistrzem koła w roku szkolnym 2014/2015. Zarówno zwycięzcom, jak i innym uczestnikom koła serdecznie dziękuję i życzę dalszych, nawet najdrobniejszych, sukcesów matematycznych Uśmiech

Opiekun koła: Małgorzata Mielczarska - Szmidt

 
Rachmistrz 2015

14 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej  im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze  odbył się Konkurs Matematyczny "RACHMISTRZ 2015" dla uczniów klas VI.  Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Barbara Witkowska i Magdalena Petrykowska.
Ostatecznie, po ciężkich  zmaganiach z przeciwnikami, Basia zdobyła wyróżnienie.Bardzo cieszymy się z zajętego miejsca i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Nauczyciele matematyki

 

Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

W dniu 26 marca 2015r. o godzinie 10.00 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas pierwszych z czterech szkół gimnazjalnych. W konkursie wzięły udział następujące szkoły:

  1. Gimnazjum w Radzanowie,
  2. Gimnazjum im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze,
  3. Gimnazjum w Łęgu Probostwie,
  4. Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie.

Łącznie w konkursie wzięło udział 8 uczniów.

Więcej…
 
Mistrz po raz kolejny!

Miło mi poinformować, że mistrzem Miesiąca grudnia i lutego w konkursie organizowanym w ramach koła matematycznego został po raz kolejny Filip Fronczak. Młodemu matematykowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zapału do poznawania niezgłębionych tajników matematycznych Uśmiech

 

REGULAMIN OGÓLNOSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM

KONKURS MATEMATYCZNY dla uczniów klas I gimnazjum

 
Sprawdzian w klasie szóstej SP

 
Egzamin gimnazjalny i sprawdzian szóstoklasisty

 

Jeśli chcesz być dobrze przygotowany na egzamin gimnazjalny lub sprawdzian szóstoklasisty zaglądaj na strony:

 

 
Konkurs plastyczny "Co mówi do nas matematyka"

Konkurs organizowany przez szkołę w Sikorzu rozbudził w nas twórczą ciekawość i postanowiłyśmy wykonać plakat. Miałyśmy wiele ciekawych pomysłów, w końcu postanowiłyśmy pokazać, jaka jest ludzka natura: człowiek działa w sposób rozumny i postępuje racjonalnie, z drugiej strony odbiera rzeczywistość w sposób zmysłowy i emocjonalny. "Matematykę można zdefiniować jako przedmiot, w którym nigdy nie wiadomo, o czym się mówi, ani, czy to, o czym się mówi jest prawdziwe".

Małgorzata Kamińska, Emilia Lewandowska kl. II d

 
Mistrz Października

Zwycięzcą konkursu na Mistrza października została Amelia Kobierecka uczennica klasy IVb. Serdecznie gratulujemy.

 
Mistrz Koła Matematycznego

W ramach zajęć koła matematycznego organizowanego dla uczniów klasy IVb i IVc odbywać się będzie comiesięczny konkurs sprawdzający wiedzę z materiału przerobionego na kilku poprzednich zajęciach.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 2 z 2