Matematyczny Kącik
KONKURS PDF Drukuj Email

W dniu 26 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Drobinie odbędzie się Konkurs Matematyczny dla klas pierwszych gimnazjum.

REGULAMIN   KONKURSU

 
KOLOROWY TRENING ANTYSTRESOWY PDF Drukuj Email

A jak się czasem stresujecie (bo  to w szkole zdarza się aż za często) to polecamy MANDALE. Prezentowana wystawa stanowi swoisty zapis emocji i kreacji artystycznej ich autorów. Prace wykonali uczniowie klas I a i I b oraz II a i II b gimnazjum. Mandala  "SUPERDOG" Natalii Mazurowskiej z kl. II a  zachwyca i wprawia w zdumienie.
Tym razem Natalka ze Słoniem.

Nauczyciele matematyki

 
Konkurs „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA” rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email

1 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbywał się konkurs "Mistrz tabliczki mnożenia" dla klas IV. Forma konkursu była pisemna, uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami, w których trzeba było wykorzystać znajomość tabliczki mnożenia. Czasu na rozwiązanie zadań było niewiele, więc szansę na dobry wynik miały osoby, które tabliczkę mnożenia "mają w jednym palcu".

Na podstawie wyników wyłoniono mistrza i wicemistrzów tabliczki mnożenia:

MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA: Matusiak Tobiasz,

I WICEMISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA: Gwardiak Oliwia,
II WICEMISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA: Koliński Alan.

Gratulujemy!

nauczyciele matematyki

Więcej…
 
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email

30 września obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpiło 227 uczniów (130 – szkoła podstawowa, 97 - gimnazjum) i 19 osób dorosłych. Ponadto tabliczkę mnożenia uczniowie zdawali również w języku angielskim (51 osób) i języku niemieckim (42 osoby).  Po raz pierwsi nasi uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli z patrolami na zewnątrz szkoły. Odpytywali napotkanych przechodniów ze znajomości tabliczki mnożenia. Byliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy Drobin oraz w pobliskich sklepach. Dorośli bardzo starali się ażeby poprawnie odpowiedzieć na zadane pytania, natomiast dla uczniów była to świetna zabawa.

Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.

Koordynatorzy akcji.

Więcej…
 
Konkursy matematyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 kwietnia 2016 21:47

14 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Drobinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. Organizatorem konkursu była pani Małgorzata Mielczarska – Szmidt – nauczyciel matematyki. Konkurs ma  zasięg międzygminny. Wzięły  w nim udział szkoły z: Radzanowa, Raciąża, Koziebród, Nowej Góry i Drobina. Uczniowie rywalizowali między sobą rozwiązując 25 zadań testowych. W rezultacie wyłoniono 3 uczniów z najwyższymi wynikami. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, przybory piśmiennicze oraz statuetki w całości ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Drobinie. Słodki poczęstunek i ciepłe napoje ufundował  sklepik szkolny „Kącik Smaku”.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, w naszej szkole odbywała się już jego druga edycja. Uczniowie i ich opiekunowie byli bardzo zadowoleni z jego przebiegu deklarując swój przyjazd w następnym roku szkolnym.

Zwycięzcy :

 1. Mikołaj Matuszewski – Gimnazjum w Radzanowie
 2. Olga Jaros – Gimnazjum w Koziebrodach
 3. Krzysztof Maćkiewicz - Gimnazjum w Nowej Górze

W dniu 31 marca 2016r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas piątych szkoły podstawowej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 23 uczniów. W matematycznych zmaganiach wyłoniono trzy osoby, które zdobyły najwięcej punktów. Były to:

 1. Aleksandra Szmidt – klasa Vc
 2. Mateusz Ciski – klasa Vc
 3. Mateusz Barański – klasa Va

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 18 marca 2016r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II gimnazjum. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Uczniowie zmagali się z zadaniami testowymi i otwartymi. Maksymalnie można było uzyskać 25 punktów. W konkursie wyłoniono trzech uczniów z najwyższymi wynikami:

 1. Oskar Orłowski – klasa IIa
 2. Paweł Kamiński – klasa IIa
 3. Kamil Bońkowski – klasa IIc

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 
"Triathlon matematyczny"

W dniach od 20 listopada do 10 grudnia chętni uczniowie z klas piątych i szóstych biorą udział w ogólnopolskim           konkursie matematycznym  „Triathlon matematyczny”.

O konkursie

Przedmiotem projektu "Triathlon matematyczny" jest ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składa się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy (od 1 do 6) przewidziany jest odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Więcej…
 
V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już po raz drugi nasza szkoła uczestniczy w akcji V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, organizowanej w dniu 25 września 2015 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Więcej…
 

Światowy dzień tabliczki mnożenia

 
Zostać mistrzem matematyki

Kolejne zmagania konkursowe organizowane na zajęciach koła matematycznego „Zostać mistrzem matematyki” za nami. Zwycięzcą w miesiącu kwietniu i jednocześnie Mistrzem miesiąca kwietnia została Ala Kokoszczyńska, natomiast Mistrzem miesiąca maja, po raz kolejny, został Filip Fronczak. Tym samym Filip zagwarantował sobie zwycięstwo i został Mistrzem koła w roku szkolnym 2014/2015. Zarówno zwycięzcom, jak i innym uczestnikom koła serdecznie dziękuję i życzę dalszych, nawet najdrobniejszych, sukcesów matematycznych Uśmiech

Opiekun koła: Małgorzata Mielczarska - Szmidt

 
Rachmistrz 2015

14 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej  im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze  odbył się Konkurs Matematyczny "RACHMISTRZ 2015" dla uczniów klas VI.  Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Barbara Witkowska i Magdalena Petrykowska.
Ostatecznie, po ciężkich  zmaganiach z przeciwnikami, Basia zdobyła wyróżnienie.Bardzo cieszymy się z zajętego miejsca i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Nauczyciele matematyki

 

Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

W dniu 26 marca 2015r. o godzinie 10.00 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas pierwszych z czterech szkół gimnazjalnych. W konkursie wzięły udział następujące szkoły:

 1. Gimnazjum w Radzanowie,
 2. Gimnazjum im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze,
 3. Gimnazjum w Łęgu Probostwie,
 4. Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie.

Łącznie w konkursie wzięło udział 8 uczniów.

Więcej…
 
Mistrz po raz kolejny!

Miło mi poinformować, że mistrzem Miesiąca grudnia i lutego w konkursie organizowanym w ramach koła matematycznego został po raz kolejny Filip Fronczak. Młodemu matematykowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego zapału do poznawania niezgłębionych tajników matematycznych Uśmiech

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 2 z 3