Matematyczny Kącik
KONKURSY MATEMATYCZNE PDF Drukuj Email

W ramach Szkolnego Tygodnia Matematyki w naszej szkole odbyły się  konkursy matematyczne dla klas V, VI oraz II gimnazjum.

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego dla kl V:

I miejsce  - Piotrowska Aleksandra - kl V a

II miejsce – Jędrzejewski Mateusz - kl V b

III  miejsce – Kotkiewicz Natalia - kl V a

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego „MISTRZ  RACHUNKÓW” dla uczniów klas VI:

I miejsce  - Skierkowska Oliwia – kl VI c

II miejsce –Gruda Oliwia – kl. VI c

III  miejsce – Kardasz Oliwia – kl VI c

Wyróżnienie –Pacuła Julian  - kl VI c

Zwycięzcy Konkursu Matematycznego dla kl II gimnazjum:

I miejsce  - Wysocki Łukasz - kl II a

II miejsce – Gajewska Małgorzata - kl II a

GRATULUJEMY!

 
SZKOLNY TYDZIEŃ MATEMATYKI PDF Drukuj Email

W dniach 12–16.03.2018 w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Tydzień Matematyki. Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, której organizatorem oraz inicjatorem jest Stowarzyszenie Doskonalenia   i Rozwoju 4improve, a patronat honorowy objął Minister Edukacji Narodowej. Hasło tegorocznego dnia matematyki  to „Matematyka od kuchni”. Stowarzyszenie udostępniło dzieciom i młodzieży możliwość zabawy podczas rozwiązywania interaktywnych zadań. Potyczki  sprawiły przyjemność  nie tylko tym, którzy lubią matematykę, ale – a może przede wszystkim –tym, którzy twierdzili inaczej. Obchodom święta towarzyszyły konkursy matematyczne przeprowadzone w klasach piątych, szóstych oraz drugich gimnazjum.

GALERIA

Więcej…
 
(SPOCONE) DYKTANDO MATEMATYCZNE PDF Drukuj Email

W związku ze Świętem Matematyki na lekcjach języka polskiego zagościło dyktando matematyczne. Panie polonistki: I. Lemanowicz, E. Jarzębowska, I. Turkowska, M. Cichocka, J. Taflińska i R. Jędrzejewska dwoiły się i troiły, aby ortograficzne zmagania były dla uczniów pożyteczne, ale też  choć odrobinę przyjemne.

Jedną z form ortograficzno - matematycznego zadania było „Spocone dyktando- Talent matematyczny Konstancji J”. Uczniowie klas: IIb i IIc gimnazjum pracowali nad nim- dosłownie i w przenośni - w biegu.

Więcej…
 
REGULAMIN KONKURSU MATEMATYCZNEGO PDF Drukuj Email

REGULAMIN OGÓLNOSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
Konkurs "Mistrz Tabliczki Mnożenia" rozstrzygnięty!
Dnia 12 grudnia 2018r.w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny
"Mistrz Tabliczki Mnożenia".
Wzięło w nim udział 27 uczniów klas czwartych.
Celem konkursu było sprawdzenie biegłości w posługiwaniu się tabliczką mnożenia.

Na podstawie wyników wyłoniono mistrza i wicemistrzów tabliczki mnożenia:
Mistrz Tabliczki Mnożenia - Maja Petrykowska kl. IV B
I Wicemistrz Tabliczki Mnożenia -Dawid Barański kl.IV C
II Wicemistrz Tabliczki Mnożenia - Kamila Taflińska kl. IV C
Mistrzowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorzy
nauczyciele matematyki
 
VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA PDF Drukuj Email

29 września 2017 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się 3 885 szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminów przystąpiła bardzo duża liczba uczniów jak i osób dorosłych. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem.

GALERIA

Więcej…
 
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
W dniu 15 maja 2017 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom klas pierwszych gimnazjum, którzy zmagali się w konkursie matematycznym w dniu 08 maja 2017 roku. Uczniowie mieli do rozwiązania test, który składał się z 25 zadań. W ostatecznej walce wyłoniono trzy pierwsze miejsca:
Łukasz Wysocki klasa Ia - I miejsce
Weronika Bedyk klasa Ia - II miejsce
Julia Wilczyńska klasa Ic - III miejsce.
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców Zespołu Szkół w Drobinie, która w pełni ufundowała nagrody naszym uczniom.
 
DZIEŃ MATEMATYKI – czyli urodziny liczby Pi PDF Drukuj Email

Wiecie, że istnieje liczba, która ma swoje święto? Ta magiczna, tajemnicza, niewymierna liczba Pi od czasów Pitagorasa (VI w. p.n.e) bryluje na matematycznych salonach, inspiruje matematyków, opiewała ją także w poezji Wisława Szymborska. Dlaczego liczba Pi obchodzi urodziny właśnie 14 marca? Bo Pi w przybliżeniu równa się 3,14!!!

Tego dnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Organizatorami święta były przede wszystkim 3 uczennice klasy IIa i jedna klasy Ic – realizujące projekt edukacyjny i nauczyciele matematyki. Celem imprezy było pokazanie uczniom innego oblicza matematyki – pięknej, ciekawej i tajemniczej.

Więcej…
 
KONKURS PDF Drukuj Email

W dniu 26 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Drobinie odbędzie się Konkurs Matematyczny dla klas pierwszych gimnazjum.

REGULAMIN   KONKURSU

 
KOLOROWY TRENING ANTYSTRESOWY PDF Drukuj Email

A jak się czasem stresujecie (bo  to w szkole zdarza się aż za często) to polecamy MANDALE. Prezentowana wystawa stanowi swoisty zapis emocji i kreacji artystycznej ich autorów. Prace wykonali uczniowie klas I a i I b oraz II a i II b gimnazjum. Mandala  "SUPERDOG" Natalii Mazurowskiej z kl. II a  zachwyca i wprawia w zdumienie.
Tym razem Natalka ze Słoniem.

Nauczyciele matematyki

 
Konkurs „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA” rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email

1 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbywał się konkurs "Mistrz tabliczki mnożenia" dla klas IV. Forma konkursu była pisemna, uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami, w których trzeba było wykorzystać znajomość tabliczki mnożenia. Czasu na rozwiązanie zadań było niewiele, więc szansę na dobry wynik miały osoby, które tabliczkę mnożenia "mają w jednym palcu".

Na podstawie wyników wyłoniono mistrza i wicemistrzów tabliczki mnożenia:

MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA: Matusiak Tobiasz,

I WICEMISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA: Gwardiak Oliwia,
II WICEMISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA: Koliński Alan.

Gratulujemy!

nauczyciele matematyki

Więcej…
 
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email

30 września obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpiło 227 uczniów (130 – szkoła podstawowa, 97 - gimnazjum) i 19 osób dorosłych. Ponadto tabliczkę mnożenia uczniowie zdawali również w języku angielskim (51 osób) i języku niemieckim (42 osoby).  Po raz pierwsi nasi uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli z patrolami na zewnątrz szkoły. Odpytywali napotkanych przechodniów ze znajomości tabliczki mnożenia. Byliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy Drobin oraz w pobliskich sklepach. Dorośli bardzo starali się ażeby poprawnie odpowiedzieć na zadane pytania, natomiast dla uczniów była to świetna zabawa.

Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.

Koordynatorzy akcji.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3