Matematyczny Kącik
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
Konkurs "Mistrz Tabliczki Mnożenia" rozstrzygnięty!
Dnia 12 grudnia 2018r.w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny
"Mistrz Tabliczki Mnożenia".
Wzięło w nim udział 27 uczniów klas czwartych.
Celem konkursu było sprawdzenie biegłości w posługiwaniu się tabliczką mnożenia.

Na podstawie wyników wyłoniono mistrza i wicemistrzów tabliczki mnożenia:
Mistrz Tabliczki Mnożenia - Maja Petrykowska kl. IV B
I Wicemistrz Tabliczki Mnożenia -Dawid Barański kl.IV C
II Wicemistrz Tabliczki Mnożenia - Kamila Taflińska kl. IV C
Mistrzowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorzy
nauczyciele matematyki
 
VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA PDF Drukuj Email

29 września 2017 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się 3 885 szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje. W naszej szkole zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminów przystąpiła bardzo duża liczba uczniów jak i osób dorosłych. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły oraz w dniu święta zmierzyć się z łamigłówkami matematycznymi, które cieszyły się zainteresowaniem.

GALERIA

Więcej…
 
KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
W dniu 15 maja 2017 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom klas pierwszych gimnazjum, którzy zmagali się w konkursie matematycznym w dniu 08 maja 2017 roku. Uczniowie mieli do rozwiązania test, który składał się z 25 zadań. W ostatecznej walce wyłoniono trzy pierwsze miejsca:
Łukasz Wysocki klasa Ia - I miejsce
Weronika Bedyk klasa Ia - II miejsce
Julia Wilczyńska klasa Ic - III miejsce.
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców Zespołu Szkół w Drobinie, która w pełni ufundowała nagrody naszym uczniom.
 
DZIEŃ MATEMATYKI – czyli urodziny liczby Pi PDF Drukuj Email

Wiecie, że istnieje liczba, która ma swoje święto? Ta magiczna, tajemnicza, niewymierna liczba Pi od czasów Pitagorasa (VI w. p.n.e) bryluje na matematycznych salonach, inspiruje matematyków, opiewała ją także w poezji Wisława Szymborska. Dlaczego liczba Pi obchodzi urodziny właśnie 14 marca? Bo Pi w przybliżeniu równa się 3,14!!!

Tego dnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Organizatorami święta były przede wszystkim 3 uczennice klasy IIa i jedna klasy Ic – realizujące projekt edukacyjny i nauczyciele matematyki. Celem imprezy było pokazanie uczniom innego oblicza matematyki – pięknej, ciekawej i tajemniczej.

Więcej…
 
KONKURS PDF Drukuj Email

W dniu 26 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Drobinie odbędzie się Konkurs Matematyczny dla klas pierwszych gimnazjum.

REGULAMIN   KONKURSU

 
KOLOROWY TRENING ANTYSTRESOWY PDF Drukuj Email

A jak się czasem stresujecie (bo  to w szkole zdarza się aż za często) to polecamy MANDALE. Prezentowana wystawa stanowi swoisty zapis emocji i kreacji artystycznej ich autorów. Prace wykonali uczniowie klas I a i I b oraz II a i II b gimnazjum. Mandala  "SUPERDOG" Natalii Mazurowskiej z kl. II a  zachwyca i wprawia w zdumienie.
Tym razem Natalka ze Słoniem.

Nauczyciele matematyki

 
Konkurs „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA” rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email

1 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbywał się konkurs "Mistrz tabliczki mnożenia" dla klas IV. Forma konkursu była pisemna, uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami, w których trzeba było wykorzystać znajomość tabliczki mnożenia. Czasu na rozwiązanie zadań było niewiele, więc szansę na dobry wynik miały osoby, które tabliczkę mnożenia "mają w jednym palcu".

Na podstawie wyników wyłoniono mistrza i wicemistrzów tabliczki mnożenia:

MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA: Matusiak Tobiasz,

I WICEMISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA: Gwardiak Oliwia,
II WICEMISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA: Koliński Alan.

Gratulujemy!

nauczyciele matematyki

Więcej…
 
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email

30 września obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpiło 227 uczniów (130 – szkoła podstawowa, 97 - gimnazjum) i 19 osób dorosłych. Ponadto tabliczkę mnożenia uczniowie zdawali również w języku angielskim (51 osób) i języku niemieckim (42 osoby).  Po raz pierwsi nasi uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli z patrolami na zewnątrz szkoły. Odpytywali napotkanych przechodniów ze znajomości tabliczki mnożenia. Byliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy Drobin oraz w pobliskich sklepach. Dorośli bardzo starali się ażeby poprawnie odpowiedzieć na zadane pytania, natomiast dla uczniów była to świetna zabawa.

Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.

Koordynatorzy akcji.

Więcej…
 
Konkursy matematyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 kwietnia 2016 21:47

14 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Drobinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. Organizatorem konkursu była pani Małgorzata Mielczarska – Szmidt – nauczyciel matematyki. Konkurs ma  zasięg międzygminny. Wzięły  w nim udział szkoły z: Radzanowa, Raciąża, Koziebród, Nowej Góry i Drobina. Uczniowie rywalizowali między sobą rozwiązując 25 zadań testowych. W rezultacie wyłoniono 3 uczniów z najwyższymi wynikami. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, przybory piśmiennicze oraz statuetki w całości ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Drobinie. Słodki poczęstunek i ciepłe napoje ufundował  sklepik szkolny „Kącik Smaku”.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, w naszej szkole odbywała się już jego druga edycja. Uczniowie i ich opiekunowie byli bardzo zadowoleni z jego przebiegu deklarując swój przyjazd w następnym roku szkolnym.

Zwycięzcy :

  1. Mikołaj Matuszewski – Gimnazjum w Radzanowie
  2. Olga Jaros – Gimnazjum w Koziebrodach
  3. Krzysztof Maćkiewicz - Gimnazjum w Nowej Górze

W dniu 31 marca 2016r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas piątych szkoły podstawowej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 23 uczniów. W matematycznych zmaganiach wyłoniono trzy osoby, które zdobyły najwięcej punktów. Były to:

  1. Aleksandra Szmidt – klasa Vc
  2. Mateusz Ciski – klasa Vc
  3. Mateusz Barański – klasa Va

Serdecznie gratulujemy.

W dniu 18 marca 2016r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II gimnazjum. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Uczniowie zmagali się z zadaniami testowymi i otwartymi. Maksymalnie można było uzyskać 25 punktów. W konkursie wyłoniono trzech uczniów z najwyższymi wynikami:

  1. Oskar Orłowski – klasa IIa
  2. Paweł Kamiński – klasa IIa
  3. Kamil Bońkowski – klasa IIc

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 
"Triathlon matematyczny"

W dniach od 20 listopada do 10 grudnia chętni uczniowie z klas piątych i szóstych biorą udział w ogólnopolskim           konkursie matematycznym  „Triathlon matematyczny”.

O konkursie

Przedmiotem projektu "Triathlon matematyczny" jest ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składa się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy (od 1 do 6) przewidziany jest odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Więcej…
 
V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już po raz drugi nasza szkoła uczestniczy w akcji V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, organizowanej w dniu 25 września 2015 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Więcej…
 

Światowy dzień tabliczki mnożenia

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2