Sklepik
Góra złota PCK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 czerwca 2016 18:03

„GORĄCZKA/GÓRA ZŁOTA PCK”

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Gorączka/góra złota PCK”, która polegała na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Główne cele akcji to pozyskanie środków na kolonie, działalność świetlic PCK i pomoc rzeczową dla dzieci z najuboższych rodzin oraz promowanie  idei wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

Sklepik szkolny zachęcał swoich klientów do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy oraz zorganizował konkurs dla „zbieraczy złota” z klas I- III SP. Najwięcej złotych monet uciułała klasa Ia. Najaktywniejsze klasy otrzymały słodki upominek, a wszystkie zespoły klasowe uczestniczące w akcji dostały pamiątkowe dyplomy.

Wspólnymi siłami zgromadziliśmy 22 kilogramy „złota”. Serdecznie dziękujemy za okazane serce.

Więcej…
 
Słowniki do pracowni polonistycznych od sklepiku szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 czerwca 2016 17:55

140 NOWYCH SŁOWNIKÓW DO PRACOWNI POLONISTYCZNYCH OD SKLEPIKU SZKOLNEGO

W roku szkolnym 2014/2015 wyposażyliśmy w zestawy słowników różnego typu cztery pracownie polonistyczne, z których korzystają uczniowie klas IV- VI SP. W tym roku zadbaliśmy o gimnazjalistów i zakupiliśmy 140 słowników do pracowni 5c i 2c. Mamy nadzieję, że możliwość korzystania ze słowników w dowolnym momencie lekcji przyczyni się do podniesienia kompetencji językowych uczniów. Aż chce się zajrzeć, jakie sekrety skrywają kolorowe okładki…

Więcej…
 
KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 maja 2016 21:37

Od kilku lat staramy się przekonywać uczniów, rodziców i nauczycieli, że najlepiej jest dbać o zdrowie, kiedy je mamy, żeby uniknąć rozczarowania, o którym pisał w swojej fraszce mistrz Jan z Czarnolasu (Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz.) Z tego powodu kwiecień upłynął nam pod hasłem kultury zdrowotnej. Skupiliśmy się przede wszystkim na ruchu i zdrowym odżywianiu. Kolorowe gazetki przez cały miesiąc przypominały o trwającym święcie zdrowia.

W sklepiku szkolnym królowała kasza jaglana w kilku smakowitych odsłonach- w szarlotce,  w kotletach, w sałatce, w „rafaello” i w pasztecie. Przez tydzień zapraszaliśmy klientów sklepiku do degustacji  wyżej wymienionych potraw. Słowo „kasza” budziło początkowo opór degustatorów, ale szybko okazywało się, że warto poszerzać swoje upodobania kulinarne. Cieszyło nas, że po zakończeniu akcji wiele osób zgłaszało się po przepisy, by „zarazić” pomysłami na kaszę swoje rodziny.

 

Poprawiony: wtorek, 31 maja 2016 19:55
Więcej…
 
Loteria wiosenna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 kwietnia 2016 21:10

LOTERIA NADCHODZĄCEJ WIOSNY

Nie tak dawno cieszyliśmy się Mikołajem i zimową aurą, a tu już trwają przygotowania do Świąt Wielkanocnych, zaś z nieba coraz częściej uśmiecha się do nas słońce zapowiadające rychły początek wiosny. Aby umilić ten czas gościom sklepiku szkolnego, przygotowaliśmy dla nich LOTERIĘ NADCHODZĄCEJ WIOSNY. Wśród loteryjnych fantów znalazły się między innymi gadżety, które wylicytowaliśmy podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się do naszej zabawy oraz życzymy, aby okres Wielkiej Nocy przyniósł uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły wiele radości i dowodów na to, że każdy kolejny dzień może przynieść nam DUCHOWE ZMARTWYCHWSTANIE.

 
Konferencja „Wolontariat jest dla każdego”

17 grudnia uczennice zaangażowane w działania Szkolnego Klubu Wolontariusza „Otwarte serca” oraz sklepiku szkolnego „Kącik smaku” wraz z opiekunkami miały przyjemność uczestniczyć w konferencji poświęconej wolontariatowi. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Płocku, a jego gospodarzami byli: Starosta Płocki – p. Mariusz Bieniek oraz działacze Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem”. Uroczystość była zwieńczeniem projektu „Wolontariackie aktywności obywatelskie w Regionie Płockim“ realizowanego przez Fundację ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Operacyjnego FIO.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 2 z 6