Sklepik
Wieczór Poetycki

„W saloniku u pani Szymborskiej”

„Niektórzy lubią poezję (… ) będzie tych osób chyba dwie na tysiąc”.  Powyższe słowa  stanowią nie tylko fragment jednego z utworów Wisławy Szymborskiej, ale i trafną diagnozę upodobań czytelniczych Polaków. W czasach nieustannego braku czasu, kto z nas jest w stanie poświęcić swoje cenne minuty na czytanie- w dodatku wierszy..? Okazuje się, że są  tacy ludzie. To rodzice uczniów z klasy VIa oraz VIb SP w Drobinie. Za namową wychowawczyń-p. E. Jarzębowskiej i p. E. Orłowskiej oraz przy wsparciu opiekunki biblioteki szkolnej- p. A. Rokickiej grupa dorosłych zaprezentowała przed szóstoklasistami 12 grudnia br. wybrane wiersze polskiej noblistki. Utwory mówiły o poezji, miłości, przypadku, historii, życiu… Zaangażowanie niezwykłych artystów wydobyło  z tekstów głęboką prawdę o ludzkim istnieniu. O jego wartości i niepowtarzalności.

 

Więcej…
 
TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA W SZKOLE W DROBINIE

KAŻDY WAM TO POWIE- PROMUJEMY ZDROWIE,
A W OSTATNIM CZASIE ZWŁASZCZA CHLEBEK NA ZAKWASIE.

Więcej…
 
WARSZTATY „DOBRY CHLEB NA KAŻDYM STOLE- BĄDŹ ŚWIADOMYM KONSUMENTEM”

W dniach 15- 17 września reprezentantki sklepiku szkolnego (opiekunki: E. Jarzębowska, M. Cichocka; uczennice: N. Błaszkowska, J. Mielczarek) uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Koszelówce przez Fundację Dobre Życie z Warszawy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele szkół z różnych rejonów Polski.

Więcej…
 
WYCIECZKA ZAŁOGI SKLEPIKU NA KONCERT „CHOPINIANA”

Od 5 do 13 września br. trwały w Płocku obchody Dni Fryderyka Chopina. Ekipa sklepiku postanowiła wziąć udział w jednym z koncertów prezentowanych w Muzeum Diecezjalnym. W programie uroczystości znalazły się fortepianowe wykonania utworów Fryderyka Chopina i Johannesa Brahmsa, pieśni Roberta Schumanna i Franza Schuberta oraz ballady Adama Mickiewicza i Johanna Wolfganga Goethego w mistrzowskim wykonaniu aktora Teatru Ateneum- Grzegorza Damięckiego.
Po artystycznych doznaniach, burzliwych oklaskach i kwiatach wręczonych artystom, nadszedł czas na nieco lżejszą część wyjazdu, czyli słodkie przysmaki na Tumskiej i pogaduchy w autokarze. To był niezapomniany wieczór.

 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 5 z 6