Świetlica
Pasowanie na Świetliczaka

We wtorek 19 listopada 2013 roku wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali "Pasowanie na świetliczaka". Był to szczególny dzień dla dzieci, które występowały przed zgromadzonymi rodzicami, dyrekcją szkoły oraz nauczycielami świetlicy. Głównym celem imprezy było uroczyste przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także tworzenie w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni i zaufania. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki.


Świetliczaki musiały się wykazać różnymi umiejętnościami w próbach które, przygotowały im Panie: Małgorzata Lasocka i Katarzyna Czajka, a były to: próba wygimnastykowanego języka, próba zabawy, próba grzeczności, próba wiedzy, próba uśmiechu. W jednej z prób dzieci mogły skorzystać z pomocy rodziców, którzy bardzo chętnie wspierali swoje pociechy i wspólnie z nimi rozwiązywali zagadki. Wspólna zabawa stworzyła wesołą i miłą atmosferę.
Na koniec starsi uczniowie z klasy Va: wystawiły teatrzyk kukiełkowy o charakterze wychowawczym pt. "O królu Lulu co chciał mieć tęcze tylko dla siebie". Po występie otrzymali od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. W rolę wcieliły się: Natalia Gwardiak, Maria Jankowska, Natalia Mazurowska i Aleksandra Szmeja. Kukiełki, które wykorzystano w teatrzyku uczniowie przygotowywali własnoręcznie na kółku plastycznym prowadzonym przez Panią Małgorzatę Lasocką.


Jednak najważniejszym punktem programu było złożenie przyrzeczenia świetliczaka przez dzieci oraz otrzymania dyplomu z rąk Pani dyrektor Bożeny Woźniak. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Do grona świetliczaków dołączyli: Natalia Kotkiewicz, Natalia Kozłowska, Natalia Olszewska, Olga Piotrowska, Zuzanna Stefańska i Łukasz Sulkowski.

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 8 z 8