Świetlica
Konkurs plastyczny

7 kwietnia 2014r. świetlica szkolna ogłosiła konkurs na "Kartkę Wielkanocną" dla uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się  16 kwietnia 2014r w świetlicy szkolnej przez Panią Wicedyrektor Hannę Szymańską. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Sponsorem nagród była biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Drobinie.

Więcej…
 
Zabawa karnawałowa 2014

W dniu 11 lutego 2014 r. wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali Zabawę Karnawałową. Uczestnikami byli uczniowie klas I-III. Zabawę uczniów poprzedziła inscenizacja wiersza "Żuraw i czapla" Jana Brzechwy przygotowana przez uczniów klasy IIc SP w Drobinie pod kierunkiem Aliny Marcinkowskiej oraz inscenizacja wiersza Marii Terlikowskiej "Dwunastu braci" przygotowana przez uczniów klas I-III uczęszczających do świetlicy szkolnej pod kierunkiem Małgorzaty Lasockiej. Po części artystycznej wszyscy uczniowie bawili się przy muzyce dyskotekowej ulubionych zespołów. Pragniemy również serdecznie podziękować  wszystkim rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu strojów dla dzieci i zaszczycili nas swoją obecnością w tym dniu. W  części artystycznej udział wzięli uczniowie: Łukasz Sulkowski, Olga Piotrowska, Julia Gromadzińska, Natalia Kozłowska, Dominika Lepczak, Aleksandra Milewska, Łukasz Cichocki, Krzysztof Chrobociński, Zuzanna Stefańska, Weronika Maciejewska, Weronika Witkowska, Natalia Olszewska, Dominik Witkowski, Damian Suchacz, Paulina Kwasiborska, Oliwia Skierkowska, Oliwia Kardasz, Julian Pacuła, Bartosz Sparty, Kinga Ziółkowska.

 
Kiermasz

W dniach 16-19 grudnia 2013r. już po raz drugi odbył się Bożonarodzeniowy Kiermasz  zorganizowany przez świetlicę szkolną. Na kiermaszu były wystawione prace uczniów którzy wykonywali je podczas przebywania w świetlicy na zajęciach plastycznych. Poza mile spędzonym czasem mogli oni rozwijać swoje zdolności plastyczne, a także uczyć się wykonywania różnych ozdób świątecznych na choinkę oraz dekoracji świątecznych. Uczniowie pod kierunkiem Pani Aliny Marcinkowskiej i Pani Małgorzaty Lasockiej wykonały: choinki z różnego rodzaju materiału (makaron, włóczka, kółka papierowe, sizal, pióra) bombki ozdabiane kaszą, koronką, zawieszki na choinkę z makaronu i stroiki z szyszek.
Choć przygotowanie kiermaszu było pracochłonne i zajęło kilka tygodni to efekty były imponujące. Sprzedaż ozdób prowadziły uczennice z klasy II d gimnazjum: Justyna Trembińska, Anna Kamińska i Ewelina Kosmecka. Za zebrane pieniądze zostały zakupione gry planszowe min.: Scrabble, Warcaby, Węże i drabiny, Dalmatyńczyki, Mały ekolog dużo wie!, Trudne słowa, Sylaby, Calineczka, Spółgłoski i samogłoski, z których uczniowie mogą korzystać podczas przebywania w świetlicy.

 
SKO

W naszej szkole od wielu lat  działa program edukacji finansowej SKO. W nawiązaniu do tego szczytnego celu 26 listopada 2013 roku wychowawcy świetlicy szkolnej przygotowali apel pt. "Oszczędzajmy z SKO". Krótki program zachęcających najmłodszych do oszczędzania  przygotowały Pani Alina Marcinkowska i Grażyna Zielińska. Zaangażowały w to uczniów z klasy II c i IV a szkoły podstawowej w Drobinie.
Po przedstawieniu opiekun SKO Pani Alina Marcinkowska podsumowała rok szkolny 2012/2013 w oszczędzaniu  i wyróżniła uczniów, którzy najwięcej zgromadzili na swych kontach i książeczkach oszczędnościowych pieniędzy. Wszystkim oszczędzającym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do oszczędzania.

Wychowawcy świetlicy

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 7 z 8