Sport
TURNIEJADA SPORTOWA PDF Drukuj Email

Już po raz piąty w naszej szkole odbyła się turniejada sportowa klas I-III z okazji Dnia Wiosny. W turnieju wzięły udział szkoły z: Drobina, Rogotwórska, Cieszewa oraz Łęga.  Młodzi sportowcy świetnie się bawili. Cała impreza upłynęła w miłej, serdecznej atmosferze i  odbywała się pod patronatem Starosty Powiatowego w Płocku Mariusza Bieńka.

Sponsorami nagród byli: Starosta Powiatu Płockiego p. Mariusz Bieniek, Burmistrz Miasta i Gminy Drobin p. Andrzej Samoraj, p. Remigiusz Morawski,  Zakład Cukierniczy p. Katarzyny  Gębali w Płocku, Grupa Edukacyjna MAC, Sklepik szkolny  oraz rodzice uczniów kl. I b p. Monika Górecka oraz kl. Ic p. Małgorzata Mrowińska.

GALERIA

Więcej…
 
POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE RĘCZNEJ PDF Drukuj Email

W dniu 22.03.20118 r. dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Drobinie pojechały do Łącka na powiatowe zawody w piłce ręcznej.  Były to nasze pierwsze tak poważne zawody w tej dyscyplinie. Jednak po wygranych rozgrywkach gminnych z Łęgiem i Rogotwórskiem byliśmy pełni optymizmu. W zawodach wzięło udział 6 szkół:  Drobin, Słubice, Radzanowo, Stara Biała,  Gąbin,  Nowe Miszewo.

DYPLOM

Więcej…
 
POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email

W dniu 20.03.2018 w hali sportowej MOKSIR Drobin odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt z gimnazjum. Do zawodów przystąpiło  6 drużyn: Mała Wieś, Drobin, Łąck,  Dobrzyków, Bielsk, Bulkowo.

Dziewczęta z Drobina rozegrały dwa mecze grupowe z Małą Wsią i Łąckiem, obydwa wygrywając. Kolejny mecz rozegraliśmy z Dobrzykowem, który  również wygraliśmy  i awansowaliśmy do finału, gdzie ponownie zmierzyliśmy sie z Małą Wsią. Finał po zaciętej walce wygrały drobinianki  do 22 i 13 i po raz trzeci z rzędu zdobyliśmy  mistrzostwo powiatu i awansowaliśmy do międzypowiatu.

GALERIA

Więcej…
 
REJONOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email

W dniu 13 marca gimnazjalistki z Drobina wzięły udział w zawodach rejonowych w piłce siatkowej, które odbyły się w Bielsku.  W zawodach wzięły udział 4 szkoły: z Drobina, Bielska, Maszewa i Siecienia. Graliśmy systemem „każdy z każdym” wygrywając wszystkie mecze, dzięki czemu awansowaliśmy do kolejnego etapu. Opiekunami naszej drużyny byli Kisielewska Ewa i Weresiński Bartłomiej.

 
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W RAMACH PROJEKTU PDF Drukuj Email

W dniu 6.03.2018r. w hali sportowej MOKSiR W Drobinie odbył się turniej tenisa stołowego, który został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego przez gimnazjalistów z naszej szkoły. Do turnieju zgłosiło się 32 uczestników. Mecze odbywały się do dwóch wygranych setów. Graliśmy według systemu, który pozwalał każdemu zawodnikowi na jedną porażkę. Po zaciętych grach wyłoniliśmy zwycięzcę, którym został Kornel Michalski.

Więcej…
 
ZAWODY POWIATOWE W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW PDF Drukuj Email

W dniu 11.01.2018r. na hali sportowej w Drobinie odbyły się rejonowe zawody w piłce nożnej dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych.

Dziewczynki z Drobina zajęły 2 miejsce i awansowały do zawodów powiatowych ze Szkołą Podstawową ze Starej Białej . Chłopcy z Drobina również zajęli 2 miejsce i awansowali do powiatu ze szkołą z Siecienia. Kolejny etap zawodów czyli powiat dziewczynki rozegrały 31.01.2018 r. w hali sportowej w Starej Białej. Spotkały się tam  cztery drużyny.:  Drobin, Stara Biała, Łąck i Słubice. Nasza drużyna wygrała dwa mecze i przegrała w finale 0: 1 z gospodarzami, ostatecznie zajmując 2 miejsce w powiecie.

 

Więcej…
 
STROJE DLA KLAS SPORTOWYCH PDF Drukuj Email

W dniu 14.11.2017r.  staraniem p. Krzysztofa Taflińskiego i p. Huberta Krysztofiaka, uczniowie oddziałów sportowych tj. klasy IV s i VII s Szkoły Podstawowej im. M. J. Piłsudskiego w Drobinie, otrzymali stroje sportowe. Stroje ufundował p. Lech Mikołajewski - dziękujemy.

GALERIA

 
FESTYN SIATKARSKI Z MAŁGORZATĄ GLINKĄ PDF Drukuj Email

28 października uczniowie naszej szkoły, którzy trenują siatkówkę, zostały zaproszone na Festyn Siatkarski z Małgorzatą Glinką – dwukrotną mistrzynią Europy w piłce siatkowej. Od godziny 10.00  rozpoczęła się pokazowa rozgrzewka prowadzona przez Małgorzatę Glinkę, po której odbył się turniej piłki siatkowej. W turnieju udział wzięły 4 nasze drużyny. Dziewczęta z Drobina w kategorii „3” siatkarskich zajęły 2. i 4.  miejsce, a  w kategorii „2” siatkarskich 5. i 6. miejsce na 12 drużyn. Gośćmi specjalnymi byli: prezydent Płocka pan Andrzej Nowakowski oraz prezesi klubu MUKS Volley Płock.

GALERIA

 
HISTORIA REPREZENTACJI POLSKI 1977-2017 PDF Drukuj Email

W dniu 12 października w Szkole Podstawowej w Drobinie miało miejsce spotkanie z Panem Zbigniewem Pawłowskim - trenerem i autorem książek o tematyce sportowej, a przede wszystkim pasjonatem sportu. Na spotkaniu zaprezentowane zostały koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej od roku 1977 i omówiona historia związana z najważniejszymi sukcesami polskich piłkarzy.

Największym zainteresowanie cieszyły się oczywiście koszulki aktualnych reprezentantów, którzy kilka dni wcześniej wywalczyli awans do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji, czyli Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego.

 

Więcej…
 
ZAWODY MIEDZYPOWIATOWE PDF Drukuj Email

W zawodach międzypowiatowych Drobin nie przegrywa - drugie miejsce zdobywa!!!
Drużyna chłopców gimnazjum po bezapelacyjnym wygraniu etapu powiatowego jechała na zawody do Gostynina w bojowych nastrojach na zwycięstwo i awans na zawody wojewódzkie, bo tylko mistrz otrzymywał takie prawo.

Więcej…
 
SUKCESY SPORTOWE PDF Drukuj Email

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły odnieśli następujące sukcesy  sportowe:

I  miejsce- Powiatowa Gimnazjada w piłce  nożnej chłopców, Bielsk 2017

I miejsce- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt, Gąbin 2017

I miejsce- Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców, Drobin 2017

I miejsce- Powiatowa Gimnazjada w piłce nożnej dziewcząt, Słubice 2017

I miejsce- Międzypowiatowe  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej chłopców, Gostynin 2017

II miejsce- Międzypowiatowa Gimnazjada  w piłce nożnej dziewcząt, Mochowo 2017

II miejsce-  Międzypowiatowe  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej dziewcząt,  Mochowo 2017

II miejsce- Międzypowiatowa Gimnazjada w piłce nożnej chłopców,  Gostynin 2017

VI miejsce w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt, Ostrołęka 2017

 
ZAWODY MIEDZYPOWIATOWE PDF Drukuj Email

W dniu 10.05.2017r. na orliku w Mochowie odbyły się zawody międzypowiatowe w piłce nożnej sześcioosobowej dziewcząt ze szkół podstawowych. Do zawodów przystąpiły trzy drużyny, mistrzowie powiatów płockiego, sierpeckiego i miasta Płock. Powiat płocki reprezentowała Szkoła Podstawowa z Drobina, powiat sierpecki Szkoła Podstawowa z Mochowa, a miasto Płock Szkoła Podstawowa nr.  23. Zawody rozegrane były  systemem każdy z każdym. W turnieju zajęliśmy drugie miejsce, co umożliwiło nam udział w finale wojewódzkim w Ostrołęce.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 2 z 5