Biblioteka
NAJLEPIEJ CZYTAJĄCA KLASA - WYNIKI PDF Drukuj Email

 

STYCZEŃ

  • III D -  SZKOŁA PODSTAWOWA
  • II c   -   GIMNAZJUM

 

LUTY

  • III C  -  SZKOŁA PODSTAWOWA
  • I A  -    GIMNAZJUM
 
WYJAZD UCZNIÓW DO KSIĘŻNICY PŁOCKIEJ PDF Drukuj Email

W  dniu 16 marca 2017 r. grupa 18 uczniów należąca do Klubu Czytelniczego i udzielających się w Aktywie bibliotecznym udała się do Książnicy Płockiej na spotkanie autorskie z Panem Grzegorzem Kasdepke. Na początku uczniowie zwiedzili Książnice, poznali zasady jej funkcjonowania. Później odbyło się spotkanie autorskie,  z którego uczniowie wyszli niezwykle zadowoleni. Szkoda, że takich spotkań nie ma więcej.

 
PRZYDATNE LINKI DLA RODZICÓW PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania przydatne linki www

kula.gov.pl

Multimedialna strona pozwalająca Waszym dzieciom poznać Polskę, a w szczególności kulturę regionalną. Całość opatrzona komentarzami lektorskimi  i animacjami.

http://dobryrodzic.fdn.pl/

O wychowaniu/opiece nad dzieckiem, o spędzaniu wolnego czasu, o krzywdzeniu dzieci, o zagrożeniach czyhających w Internecie.

www.kolorowankidladzieci.pl

Darmowe kolorowanki dla dzieci oraz labirynty i zadania połącz , czytanki, wierszyki, popularne kolorowanki terapeutyczne.

fundacja.orange.pl/kurs/ - Bezpiecznie Tu i Tam - kurs internetowy dla rodziców

 
PRZYDATNE LINKI DLA NAUCZYCIELI I UCZNIÓW PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania przydatne linki dla rodzicow http://www.interklasa.pl/

Polski Portal Edukacyjny zawiera materiały edukacyjne z różnych przedmiotów dla uczniów  i nauczycieli .

http://www.profesor.pl/

Serwis edukacyjny dla nauczycieli i uczniów. W serwisie m.in.: baza korepetycji, ćwiczenia, testy, egzamin, matura. Zawiera publikacje, materiały nt awansu zawodowego, scenariusze.

www.free-power-point-templates.com

Strona oferuje ponad dwa tysiące szablonów Power Point. Na tej stronie można wybrać kategorię - uporządkowane alfabetycznie, można wyszukiwać wg tagu/tematu lub koloru.

www.jigsawplanet.com

Puzzle i układanki online za darmo czyli stwórz, graj, udostępniaj puzzle i układaj je z innymi graczami. Możliwość wykorzystania własnego zdjęcia do układania puzzli.

 
PRZYDATNE LINKI DLA NAUCZYCIELI PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania przydatne linki dla rodzicowhttp://pisupisu.pl

Strona zawiera ćwiczenia ułatwiające naukę pisania na klawiaturze, zabawy słowne, w tym rozsypanki i rymowanki, ćwiczenia z gramatyki, ortografii, ćwiczenia dotyczące kolorów, kierunków, kształtów, warzyw, owoców, liter i cyfr. Ćwiczenia są dostosowane do wielu poziomów od przedszkola do klasy 5.

http://nauczyciel.pl/

Nauczyciel.pl to portal edukacyjny, który pomoże urozmaicić lekcje dzięki wysokiej jakości interaktywnym zasobom edukacyjnym. Ponad 16 tysięcy multimedialnych, interaktywnych materiałów do nauczania na każdym etapie edukacji.

http://www.eduinfo.pl

Wszystko na temat oświaty - prawo, organizacja szkoły, przedszkola, zarządzanie szkołą, bezpieczeństwo w szkole, przedszkolu, rodzic ucznia, uczeń, nauczyciel w szkole, nauczyciel w przedszkolu.

 
PRZYDATNE LINKI DLA UCZNIÓW PDF Drukuj Email

https://wolnelektury.pl/

Wolne lektury to portal, który powstał z myślą o Was, drodzy uczniowie. W zbiorach Wolnych Lektur znajduje się ponad 4 tys. darmowych utworów, w tym wiele dzieł klasycznych, lektur szkolnych i kilkaset audiobooków. Wszystkie utwory zostały profesjonalnie opracowane i opatrzone przypisami.

Możecie bez żadnych ograniczeń czytać on - line, słuchać audiobooki, pobrać wolne lektury na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3). Pamiętajcie, że liczba tytułów Wolnych Lektur stale rośnie.

http://www.polona.pl/

POLONA – Cyfrowa Biblioteka Narodowa. Udostępnia w postaci cyfrowej najważniejsze wydania tekstów literackich i naukowych, dokumenty historyczne, grafikę, fotografie, nuty oraz mapy. Zapewnia dostęp do książek, czasopism, rękopisów w postaci cyfrowej. (X w. do XX w.)

http://www.wiw.pl/geografia/miasta

Alfabetyczny spis miast polskich. Po wybraniu nazwy miasta na ekranie wyświetla się krótki opis, po kliknięciu - pokaż na mapie można zobaczyć lokalizację miasta na mapie Polski.

 
REGULAMIN KLUBU CZYTELNICZEGO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ ZESPOŁU SZKÓŁ W DROBINIE PDF Drukuj Email

Członkami Klubu Czytelniczego są uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej.  Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w środę. Udział uczniów w spotkaniach ma na celu rozbudzenie zamiłowania do książek, kształtowanie nawyku czytania, poznanie zasad bezpieczeństwa w Internecie. Wyrabianie postawy bezinteresownej pracy dla społeczności szkolnej.

Cele :

- zapoznanie uczniów z wybranymi czynnościami związanymi z pracą w bibliotece,

-  wyrabianie umiejętności pracy w zespole,

-  kształtowanie szacunku do pracy, sumiennego wykonywania obowiązków,

-  kształtowanie postawy aktywności, samodoskonalenia, samodzielności,

-  wyrabianie umiejętności współpracy z kolegami i samodyscypliny,

-  kształtowanie wrażliwości estetycznej,

-  kształtowanie postawy szacunku do ludzi i otaczającego świata.

Obowiązki i prawa uczniów:

- sumienne wykonywanie obowiązków i przestrzeganie regulaminu Biblioteki Szkolnej

i Klubu Czytelniczego,

- dawanie przykładu wzorowego zachowania w bibliotece,

- dobrowolność przynależności do Klubu Czytelniczego

- uczestnictwo w imprezach organizowanych przez bibliotekę.

Na koniec roku szkolnego uczniowie za sumienną i aktywną pracę w Klubie Czytelniczym otrzymają dyplom i nagrodę książkową.

Opracowała:

Anna Wierzbicka

 

 
NAJLEPIEJ CZYTAJĄCĄ KLASA: PDF Drukuj Email

Wrzesień 2016r. – klasa IV b SP i  II b Gimnazjum

Październik 2016 r. -  klasa III d SP i  II a Gimnazjum

Listopad 2016 r. - klasa III d SP i  II b Gimnazjum

Grudzień 2016 r. - klasa III d SP i  II c Gimnazjum.

Gratulujemy, zapraszamy czytelników do biblioteki

 
Kiermasz książek PDF Drukuj Email

15.12.2016 r. odbył się kiermasz książek zorganizowany przez bibliotekę. W zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji pomagały pani Aleksandra Witkowska oraz pani Justyna Gomulska.  Sprzedaż książek odbyła się na parterze budynku B na dwudziestopięciominutowej przerwie lekcyjnej. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców, w związku z tym planowane są dalsze tym podobne akcje.

Więcej…
 
ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email

Biblioteka szkolna  zaprasza wszystkich na jesienną akcję:

„ZAMIEŃ SIĘ KSIĄŻKĄ”.

Odbędzie się ona w piątek 28 października w godzinach 8.30: -14:30.

W tym dniu, każda chętna osoba, może przynieść do biblioteki
jedną lub więcej książek - przeczytanych lub takich, których już
nie potrzebuje  i wymienić się nimi z innymi czytelnikami.

Ważne – książki nie powinny być uszkodzone lub zniszczone.

 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email

29 września 2016 roku w naszej szkole obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ma długą tradycję - zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Celem imprezy było  rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów SP i gimnazjum,  uwrażliwienie na piękno słowa pisanego, a także uświadomienie dzieciom i młodzieży, jak ważną rolę pełni w życiu czytanie książek. W tym dniu przypadały także urodziny Janiny Porazińskiej, autorki utworów dla dzieci. W związku z tym w klasach młodszych przedstawiono twórczość pisarki, a następnie czytano "Szewczyka Dratewkę" oraz ,,Baśń o dwunastu miesiącach". Starsi uczniowie odczytali w bibliotece fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Gimnazjalistka Maja Sawicka przybliżyła uczniom szkoły podstawowej fantastyczny świat Stanisława Lema, czytając kilka rozdziałów książki pt. „Bajki robotów”.

W bibliotece szkolnej głośne czytanie to nie tylko jednodniowa akcja. Książki są czytane w czasie "dużych" przerw, a dzieci oczekujące na odjazd do domu chętnie słuchają bajek oraz wierszy Tuwima czy Brzechwy, czytanych przez starsze koleżanki.

 
GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ PDF Drukuj Email

 

DZIEŃ TYGODNIA

GODZINY OTWARCIA

 

poniedziałek

8:30 - 14:30

 

wtorek

 

8:30 - 14:30

 

środa

 

8:30 - 14:30

 

czwartek

 

8:30 - 14:30

 

piątek

 

8:30 - 14:30

 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 3 z 6