Aktualności
SMAK EKOLOGICZNEJ ŻYWNOŚCI PDF Drukuj Email

Po raz drugi w naszej szkole odbyły się eliminacje konkursu pod hasłem „Smak ekologicznej żywności”. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jego celem jest promocja i sprawdzenie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego i produktów z niego pochodzących. 17 uczniów zmagało się z testem wiedzy. Podobna próba czeka naszych przedstawicieli   w Warszawie – prawdopodobnie w czerwcu. A kto będzie nas reprezentował?

Klasy szkoły podstawowej: Aleksandra Szmidt z klasy VII A oraz Filip Fronczak z VII B, zaś klasy gimnazjalne Katarzyna Żelazińska z III B i Weronika Bedyk z II A.

Więcej…
 
MISJA PRZYRODA PDF Drukuj Email

Grupa uczniów z klas IV – VII pod opieką p. Kazimiery Kamińskiej i p. Agnieszki Bedyk realizuje projekt „Pamiętajmy o ogrodach…” w ramach konkursu Misja Przyroda. Organizatorem konkursu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Celem naszego projektu jest uprawa roślin w szkolnym ogródku z wykorzystaniem naturalnych metod pielęgnacji. Pomysłem tym chcemy zarazić tych dorosłych, którzy dysponują choć skrawkiem ziemi, którą mogliby wykorzystać do uprawy roślin, a zwłaszcza warzyw. Chcemy także wykorzystywać bioodpady do wytwarzania kompostu.

Zapraszamy do pomocy i pracy na szkolnej działce. Spotykamy się w poniedziałki w godz. 13.45 - 15.25.

 
KOMUNIKAT PDF Drukuj Email
Szanowni Państwo
Informuję, że w dniu dzisiejszym zostały wywieszone listy ze składami osobowymi uczniów w oddziałach A, B i C na poziomie klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019.
 
POWIATOWY KONKURS LITERACKI POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY PŁOCKIEGO I BURMISTRZA MIASTA I GMINY W DROBINIE PDF Drukuj Email

4 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie  odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego pod honorowym patronatem Starosty Płockiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy w Drobinie: „Polska-nasza ojczyzna - a w niej ja i moja rodzina”.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu powiatu płockiego, a jego przedmiotem było napisanie wiersza o charakterze patriotycznym, związanego z ojczyzną i rodziną.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Do organizatorów wpłynęło wiele prac ze szkół z obrębu powiatu płockiego.

Więcej…
 
KOMUNIKAT DLA RODZICÓW PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo

W związku z procedurą tworzenia oddziału sportowego na rok szkolny 2018/2019 na poziomie klas czwartych, informuję Państwa:

1. Skład oddziału sportowego:

1)  zostanie ustalony w wyniku złożenia przez rodziców/opiekunów prawnych kwestionariusza przystąpienia ucznia do oddziału sportowego,

2)  zostanie ustalony na podstawie testu sprawności fizycznej, który odbędzie się  w dniu 11 czerwca 2018 roku o godzinie 12:00 w hali sportowej MOKSiR.

3)  wychowawca do oddziału sportowego zostanie wyznaczony przez dyrektora szkoły.

2. W dniu 12 czerwca 2018 roku o godzinie 16.30 nastąpi przydział pozostałych uczniów do oddziałów a i b.

1) Skład osobowy oddziałów może zostać ustalony na zasadzie porozumienia wszystkich zainteresowanych rodziców/opiekunów prawnych z zachowaniem równoliczności oddziałów oraz proporcjonalności chłopców i dziewczynek.

2) W przypadku braku porozumienia między rodzicami/opiekunami prawnymi nastąpi losowanie uczniów do oddziałów.

3) Przy obu sposobach, opisanych powyżej, przydzielenie wychowawców do oddziału a i b nastąpi po ustaleniu składów oddziałów w drodze losowania.

3. Niezwłocznie po ustaleniu składów osobowych oddziałów a, b i s nastąpi ich ogłoszenie w postaci list zamieszczonych na tablicy ogłoszeń przy gabinetach wicedyrektorów.

 

Z poważaniem

Bogdan Banaszczak

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Marsz. J. Piłsudskiego w Drobinie

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 86