Aktualności
LOTERIA ZERO KALORII PDF Drukuj Email

AKCJA KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ

W ramach kwietniowej akcji przybliżaliśmy uczniom różnorodne zagadnienia dotyczące zdrowia. Zwróciliśmy uwagę, jak ważną rolę pełni w naszym organizmie woda, mówiliśmy o zdrowym odżywianiu oraz z humorem wskazywaliśmy  różne formy spędzania czasu bez podjadania niezdrowych przekąsek. W ramach ćwiczenia praktycznego zorganizowaliśmy „Loterię Zero Kalorii”, w której fantami były drobne gadżety, woda mineralna (dziękujemy  sklepikowi szkolnemu za jej przekazanie na ten cel!) oraz książki z ułożonymi i wpisanymi przez darczyńców pięknymi dedykacjami (dziękujemy uczniom, nauczycielom i dyrekcji!).

Mamy nadzieję, że dzięki kwietniowym akcjom będziemy nieustannie dbać o zdrowie, czerpiąc z tego radość i dzieląc się nią z innymi.

GALERIA

 
TAŃCE, HULANKI, SWAWOLA… PODCZAS PRZERW PDF Drukuj Email

AKCJA KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ

Choć nagłówek informacji mógł dla kogoś zabrzmieć groźnie, został zaczerpnięty z ballady „Pani Twardowska” A. Mickiewicza, a w naszych szkolnych realiach oznaczał wspaniałe zabawy taneczne podczas długich przerw. Przez tydzień członkowie PaT- u spotykali się ze społecznością szkolną na sali gimnastycznej, by bawić się wspólnie przy dźwiękach belgijki i tańca kowbojskiego.

GALERIA

Więcej…
 
NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU - AKCJA KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ PDF Drukuj Email

Od wielu lat Fundacja SYNAPSIS oraz wspierające ją organizacje angażują się w obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Ponieważ dzień ten przypada na 2 kwietnia, doskonale wpisuje się w termin oraz w  idee naszej szkolnej akcji „Kwiecień miesiącem kultury zdrowotnej”. Zgodnie z tegorocznym hasłem obchodów- „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, zaświeć się na niebiesko”-członkowie SKW „Otwarte Serca” oraz PaTPORTU  Drobin przygotowali gazetkę i ulotki tematyczne, oglądali spoty społeczne „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” oraz zachęcali społeczność szkoły do ubrania się na niebiesko i do wykonania wspólnego zdjęcia.

GALERIA

Więcej…
 
PODZIĘKOWANIE PDF Drukuj Email

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu posiłków dla uczniów zdających egzamin gimnazjalny. Dzięki Państwa zaangażowaniu nasi uczniowie mogli się wspólnie posilić i zregenerować siły.

 

Dyrektor Bogdan Banaszczak

Wicedyrektor Lena Wójcik

Wicedyrektor Elżbieta Orłowska

GALERIA

 
OJCZYZNA W POEZJI - konkurs recytatorski PDF Drukuj Email

8 kwietnia 2018 roku odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Ojczyzna w poezji”. Swoje umiejętności zaprezentowali zwycięzcy eliminacji klasowych. Uczniowie wystąpili z następującym repertuarze: kl. I-III zaprezentowały wiersz „Trzy Symbole Narodowe” Agaty Dziechciarczyk, kl. IV-VI - „Taki kraj” Jana Pietrzaka, a kl. VII i II gimnazjum wyrecytowały „Te polskie Sierpnie” Marka Gajowniczka.

Członkowie jury (I. Turkowska, L. Wójcik. A. Rokicka) z zachwytem wysłuchali uczniowskich interpretacji. Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom. Jest to z pewnością zasługa zarówno samych uczestników, jak i przygotowujących ich nauczycieli.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 81