Aktualności
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO PDF Drukuj Email

„Mowa nasza, nasz język jest naszym największym skarbem kulturalnym.

Broniąc go, bronimy samej istoty naszej kultury.”

J.Iwaszkiewicz


21 lutego 2018r. - Dzień Języka Ojczystego obchodzony był w naszej szkole po raz pierwszy.

Więcej…
 
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU PDF Drukuj Email

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który co roku przypada w miesiącu lutym, w naszej szkole podjęto szereg działań, mających na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń, jakie czyhają na nie w sieci oraz ich konsekwencji, a także propagowanie zachowań cechujących się wysoką ostrożnością, rozwagą i kulturą w sieci. Koordynatorami działań były nauczycielki informatyki: Edyta Reda i Kinga Czernik.

Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły zorganizowany został konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet”. Prace konkursowe utworzyły piękną wystawę zdobiącą hall budynku B. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a autorzy najciekawszych i najpiękniejszych – nagrody.

GALERIA

Więcej…
 
TŁUSTY CZWARTEK - MNIAM, MNIAM… PDF Drukuj Email

PaTPORT Drobin nie próżnuje i lubi dokarmiać innych. Liczne pochwały na temat naszych babeczek urodzinowych i pierniczków sprzedawanych podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprawiły, że grupa postanowiła wziąć się za poważniejsze wypieki. Wykorzystując tradycję Tłustego Czwartku, zachęciliśmy społeczność szkolną do wspólnego świętowania.  Pączki, faworki, ciasta i inne smakołyki upieczone przez członkinie PaT-u zniknęły ze stoiska błyskawicznie. Mamy nadzieję, że to nie jest nasza ostatnia akcja kulinarna- wszystkie zbędne kalorie będziemy spalać, tańcząc na przerwach belgijkę po zakończeniu Wielkiego Postu. Już teraz serdecznie zapraszamy do zabawy.

GALERIA

 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA PDF Drukuj Email

W dniu 12.02.2018 r.  w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbyła się niecodzienna uroczystość- „Dzień Babci i Dziadka”. Akademię dla swoich babć i dziadków przygotowali uczniowie klas I-III ze swoimi wychowawcami. Były wiersze, piosenki, tańce, gry na instrumencie oraz słodki poczęstunek. Dziadkowie byli zachwyceni występami swoich wnucząt. Uroczystość  przebiegała w przemiłej atmosferze. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były nauczycielki nauczania początkowego: p. Katarzyna Romanowska, p. Elżbieta Ogrodzińska i p. Sylwie Breńska Piekut.

GALERIA

 
BAL KARNAWAŁOWY PDF Drukuj Email

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale...  Bal karnawałowy dla uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

W dniu 12 lutego nasza szkoła była pełna księżniczek, motylków, piratów oraz innych postaci z bajek i baśni. Wszystkie dzieci Szkoły Podstawowej klas I-III uczestniczyły w balu karnawałowym. Oprócz zabaw tanecznych i muzycznych nie zabrakło konkursów. Podczas zabawy uczniowie mieli także możliwość wykonania sesji karnawałowej.

Wszystkim uczniom pragniemy podziękować za udział i wspólną zabawę, a w szczególności tym, którzy tak pięknie reprezentowali swoje stroje karnawałowe.

GRAFIKA

Organizatorzy: Małgorzata Lasocka, Olga Skierska

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 79