Aktualności
Sędzia Anna Maria Wesołowska w Drobinie

28 stycznia 2014 r. do Drobina przyjedzie Anna Maria Wesołowska, sędzia w stanie spoczynku, doradca Rzecznika Praw Dziecka, edukatorka prawna i oczywiście gwiazda serialu dokumentalnego TVN „Sędzia Anna Maria Wesołowska” . Anna Maria Wesołowska przyjedzie do Drobina na zaproszenie Stowarzyszenia Nasz Drobin oraz Burmistrza Miasta i Gminy Drobin Sławomira Wiśniewskiego. Sędzia Wesołowska weźmie udział w dwóch spotkaniach Zespole Szkół w Drobinie. 28 stycznia, we wtorek, o godz. 13.00 - spotkanie dla uczniów „Jak uchronić się przed konfliktem z prawem”. 28 stycznia, we wtorek, o godz. 17.00 - otwarte spotkanie przeznaczone dla rodziców oraz dziadków i babć dotyczące ochrony młodzieży przed przemocą i konfliktami z prawem, a także rozwijaniu dialogu międzypokoleniowego na rzecz rozwiązywania konfliktów rodzinnych. Wizyta Anny Marii Wesołowskiej została zorganizowana w ramach projektu „Międzypokoleniowe Centrum Aktywności Obywatelskiej”, realizowanego przez Stowarzyszenie Nasz Drobin ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

PODSUMOWANIE SEMESTRU DLA RODZICÓW

28 stycznia 2014 r. 15.30 – zebranie ogólne dla rodziców ( duża sala gimnastyczna)

16.00 – 17.00 zebrania klasowe z wychowawcami

17.00 - spotkanie otwarte z sędzią Panią Anną Marią Wesołowską

 
Spotkanie z przedstawicielką Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Płocku

13 stycznia odbyło się spotkanie terapeuty ds. uzależnień z uczniami gimnazjum. Adresatami tego spotkania byli trzecioklasiści, którzy już za moment opuszczą, nie tylko naszą szkołę, ale środowisko rodzinne, podejmując edukację poza miejscem zamieszkania.
Dlatego głównym  celem zajęć  było dostarczanie młodzieży odpowiednich i rzetelnych informacji n/t mechanizmów i  szkodliwości uzależnienia od środków psychoaktywnych, alkoholu, nikotyny, ukierunkowywanie jej na dokonywanie właściwych wyborów i  podejmowania samodzielnych, racjonalnych decyzji, upowszechnianie informacji o możliwościach terapii i leczenia uzależnień             ( program” FRED w Płocku”).
Zaproszony gość aktywizował młodzież poprzez zadawanie pytań, wspólne wyjaśnianie wątpliwych kwestii. Ponadto urozmaicał zajęcia rzeczywistymi przykładami z własnej pracy terapeutycznej. Po zakończeniu spotkania istniała również możliwość indywidualnych konsultacji.

 

 
Zaproszenie dla rodziców

21 stycznia 2014 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Drobinie  organizujemy spotkanie dla rodziców z Lidią Woć – byłą Nadkomisarz Wydziału Komendy Głównej Policji w Warszawie i  członkinią Krajowej Rady Przeciwdziałania Narkomanii przy Prezesie Rady Ministrów.


Pani Lidia Woć jest  obecnie konsultantką i trenerką zajmującą się kwestiami uzależnień i certyfikowanym specjalistą  w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie.
Podczas spotkania „Uzależnienia – co należy wiedzieć, jak interweniować, jak pomagać?”, Pani Komisarz podzieli się z rodzicami wiedzą, przydatną nie tylko rodzicom dorastającej młodzieży, ale również i młodszych pociech.


Początek spotkania o godzinie 16.00.


Po spotkaniu odbędą się konsultacje indywidualne z zainteresowanymi osobami.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 
Konkurs - Aktywni dla klimatu

plakat promujcy konkurs

Plakat w wersji PDF

EKOGROSZKI ruszają do akcji!

EKOGROSZKI to nazwa zespołu który reprezentując nasze gimnazjum przystąpił do ogólnopolskiego konkursu „Aktywni dla klimatu”. Należą do nich: Natalia Spadło, Aleksandra Reda, Oliwia Siestrzykowska, Wiktoria Rybicka oraz Karolina Głowacka – uczennice klasy Ia i Ib. Opiekunem Ekozespołu jest Agnieszka Bedyk. Konkurs jest częścią kampanii edukacyjnej „ Zmieniaj nawyki – nie klimat!” mającej na celu upowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Organizatorem konkursu jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Warszawie, a dofinansowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Aby wziąć udział w konkursie, należało stworzyć Ekozespół z 5 aktywnych uczniów, którzy pod kierunkiem nauczyciela będą reprezentować szkołę w konkursie. Następnie zarejestrować się poprzez panel komunikacyjny, znajdujący się na stronie internetowej, by w końcu zacząć zabawę z ekologią. Konkurs przebiega w dwóch etapach. Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zmian klimatycznych i metod przeciwdziałania tym zmianom oraz poszerzenie świadomości społecznej w dziedzinie ekologii. W ramach zadań, uczestnicy zgłębiają wiedzę na temat klimatu, poznają formy ochrony klimatu, podejmą własne działania w tej dziedzinie. Ponadto uczą się różnych form współpracy ze społecznością szkolną i lokalną oraz poznają zasady przeprowadzania akcji społeczno – promocyjnej tj. zbiórki elektroodpadów w swoim regionie. W chwili obecnej EKOGROSZKI zbierają potrzebne dane, aby stworzyć ekologiczną mapę gminy Drobin. Przeprowadzone ankiety, przybliżą nam sposób myślenia o ekologii mieszkańców gminy. Więcej o konkursie na http://stopzmianomklimatu.pl/ w zakładce Aktywni dla klimatu.

Agnieszka Bedyk

 
Próbne egzaminy

W dniu 14 stycznia 2014r. odbył się próbny sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej. Przez kolejne trzy dni będą odbywały się próbne egzaminy gimnazjalne.

 

 
«pierwszapoprzednia81828384858687888990następnaostatnia»

Strona 85 z 91