Aktualności
Zaczarowany ołówek i warsztaty z animacji

13 grudnia, na zaproszenie Stowarzyszenia NASZ DROBIN dotarła do naszej szkoły  „Polska Światłoczuła” z projekcją bajek animowanych, które powstały w łódzkim studio Se-Ma-For pod wspólnym tytułem „Zaczarowany ołówek”. Uczniowie klas I i II ze szkoły podstawowej z rozbawieniem obejrzeli przygody Piotrusia i jego psa, którym w rozwiązywaniu najróżniejszych problemów pomaga zaczarowany ołówek. Bajka, która bawiła przed trzydziestu kilku laty rodziców, tak samo dziś bawiła maluchy. Po projekcji  odbyły  się ciekawe warsztaty z animacji, które poprowadziła Eliza Płocieniak-Alvarez, autorka filmów animowanych, absolwentka szkoły filmowej w Łodzi i w Madrycie. Pani Eliza uchyliła młodym widzom rąbka tajemnicy, jak  tworzy się  magię na ekranie. Dzieci, nie tylko poznały rodzaje animacji, ale także miały okazję współtworzyć własne projekty. Dzieci zasypały gościa wieloma pytaniami na temat  pracy animatora filmowego. Pani Eliza, przyznała, że jej praca przypomina bajkę o zaczarowanym ołówku,  pozwala jej wyczarowywać nową rzeczywistość, którą sprawia innym wiele przyjemności. Okazało się, że wśród tak młodego pokolenia są już znawcy tematu animacji, dla których spotkanie było okazją do rzeczowych dyskusji w temacie. Ciepłe pożegnanie z gośćmi zakończyło się deklaracją kolejnego spotkania. O projekcie „Polska Światłoczuła” trochę więcej chcieli się dowiedzieć również starsi uczniowie przeprowadzając wywiad z ekipą filmową. Szczegóły tej rozmowy wkrótce.

 
ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS NA NAJLEPSZĄ PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ O NASZEJ SZKOLE

10 grudnia szkolna komisja konkursowa w składzie: p. Krzysztof Tafliński, p. Lena Wójcik, p. Marcin Skiermański, p. Marcin Fronczak i p. Rafał Grabowski rozstrzygnęła konkurs na najlepszą prezentację multimedialną pt. „Nasza Szkoła w Drobinie”. Oceniono 11 zakodowanych prac uczniów.
Konkurs został skierowany do uczniów klas VI oraz gimnazjum w ramach projektu Comenius. Prezentacje miały być przygotowane w języku angielskim a ich głównym celem była popularyzacja naszej szkoły. Autorzy sześciu najlepszych prac będą reprezentować Zespół Szkół w trakcie wizyty roboczej w Słowenii, która odbędzie się w marcu 2014 r. w ramach programu Comenius.

Oto wyniki konkursu:

1 Miejsce egzekwo Kody prezentacji 05, 04
Karolina Głowacka I a oraz Miłosz Szmulewicz VI a
2 Miejsce Kod 01
Wiktoria Rybicka I a
3 Miejsce Kod 07
Krzysztof Szymański II a
4 Miejsce Kod 03
Maria Grodkiewicz II a
5 Miejsce Kod 02
Filip Kobielski VI a
6 Miejsce Kod 10
Natalia Błaszkowska I c
7 Miejsce egzekwo Kody 06, 11
Oliwia Szumańska III b oraz Julia Mielczarek I c
8 Miejsce Kod 08
Aleksandra Laskowska II a
9 Miejsce Kod 09
Natalia Spadło I a

Zespół Comeniusa

 
Prywatne Ognisko Muzyczne AMABILE

Mimo wywołania bardzo złej, opartej na nieprawdzie, aury wokół warunków stawianych przez Szkołę osobom prowadzącym Prywatne Ognisko Muzyczne AMABILE, nadal jestem zdania, które podziela Rada Rodziców, że dogodne miejsce dla działań Ogniska oraz przyjazne i bezpieczne miejsce rozwijania talentów dla uczniów było i jest w budynku szkoły. Oświadczam, że ze strony Szkoły, poza bezwzględnie obowiązującymi uregulowaniami prawnymi, nie było i nie ma żadnych powodów stanowiących przeszkodę ku temu.

Bożena Woźniak

 
Czwartek w kinie i na kręglach

„Ten film bardzo mnie wzruszył, wzbudził wiele emocji i pouczył.”
„Podczas oglądania filmu było dużo wzruszeń i przeżyć. Ten film uświadomił nam, że w życiu bywają ciężkie chwile i czasem trzeba się z nim zmagać.”
„Film bardzo mi się podobał. Był o rodzinie. Chwilami smutny, chwilami radosny…”
„Film Mój biegun, był naprawdę ciekawy. Tak wzruszający, że przepłakałam cały. Nauczyłam się, że nie mając wszystkiego i tak możemy spełniać marzenia i zwiedzać świat. Warto obejrzeć. Polecam.”
Po takich komentarzach gimnazjalistów pobyt w kinie na projekcji filmu „Mój biegun” z pewnością można nazwać dobrą lekcją wychowawczą, której uczestnikami byli uczniowie klasy Ib, Ic oraz IIb .
Druga część naszego wyjazdu, który odbył się w czwartek, 28 listopada – kręgielnia, była świetną rozrywką,  czasem spędzonym w miłej atmosferze. Niektórzy bili własne rekordy!
Wróciliśmy w dobrych nastrojach i z bagażem wzruszeń.

 
Warsztaty z udziałem policji i ratowników medycznych

W piątek, 22 listopada grupa uczniów ze szkoły podstawowej (klasy IVc, Va, Vb) i gimnazjum (klasa Ib, IIc, IIId) wzięła udział w warsztatach z policją i ratownikami medycznymi pn. „Moja bezpieczna droga do szkoły”.  Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Bezpiecznie w Regionie Płockim”, którego partnerami są Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” oraz Komenda Miejska Policji w Płocku.
Podczas spotkania z policjantami uczniowie  przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Część warsztatów dotycząca udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przebiegała pod opieką dwóch wykwalifikowanych ratowników medycznych. To, o czym mówili oraz w jaki sposób, spotkało się z dużym zaciekawieniem ze strony uczniów. Uczniowie usłyszeli i przećwiczyli niektóre elementy udzielania pomocy. Są to umiejętności, które każdy powinien opanować, ale lepiej żeby nigdy nie musiał ich wykorzystywać.
Dwie godziny w ten sposób  spędzone przez uczniów i część nauczycieli z pewnością zostały bardzo dobrze wykorzystane. Organizatorom bardzo dziękujemy za możliwość uczestnictwa w warsztatach.

 

 
«pierwszapoprzednia818283848586878889następnaostatnia»

Strona 85 z 89