Aktualności
Naszych obchodów 95. Rocznicy Odzyskania Niepodległości odsłona pierwsza…

Piątek, 8 listopada 2013. Do Święta Niepodległości jeszcze trzy dni, a w naszej szkole już patriotyczne poruszenie. Wszystko za sprawą muzykowania czwartoklasistów z oddziału artystycznego.

Więcej…
 
"KOCHAM POLSKĘ - PODAJ DALEJ"

„KOCHAM POLSKĘ - PODAJ DALEJ”,

czyli sztafeta pokoleń


1. Powód spotkania: obchody 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
2. Czas i miejsce: sobota 9 listopada 2013 r., godz. 9.00- 12.00 (lub nieco dłużej), boisko przy ZS w Drobinie, szkolna sala konferencyjna.
3. Cele:
- wychowanie patriotyczne i obywatelskie poprzez obchody Święta Niepodległości w nietypowy sposób;
- promowanie aktywności fizycznej niezależnie od wieku;
- budowanie więzi między przedstawicielami różnych pokoleń i środowisk.
4. Przebieg: bieg sztafetowy, poczęstunek, wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich i patriotycznych, tworzenie współczesnej definicji patriotyzmu.
5. Uczestnicy: uczniowie i rodzice klas Va i Vb SP w Drobinie oraz IIa i IIIb gimnazjum w Drobinie; członkowie Koła Emerytów i Rencistów  w Drobinie i Stowarzyszenia NASZ DROBIN; Dyrekcja i nauczyciele ZS w Drobinie; inne zaproszone osoby; ( w sumie ok. 70 osób).
6. Ważne: strój sportowy - uczestnicy biegu; strój galowy - pozostali uczestnicy spotkania; życzliwość i dobry humor - wszyscy obecni ;-).

 
Rajd Pieczonego Ziemniaka

W sobotę 12 października uczniowie klasy Va i Vb przemierzyli dziesięciokilometrową trasę (przygotowaną przez PTTK w Płocku) w  poszukiwaniu przygód i… pieczonego ziemniaka. Dzieciom towarzyszyli  rodzice oraz  wychowawczynie: E. Jarzębowska i E. Orłowska.
Nie było łatwo, ale piesza wycieczka z Borowiczek do Wykowa dla wszystkich zakończyła się sukcesem. Wróciliśmy bogatsi  o wspólnie spędzony czas, brzuchy pełne jesiennych przysmaków oraz pamiątkowy puchar.
Jeśli w przyszłym roku poczujecie w sobie zew Włóczykija- zapraszamy na wspólne wędrowanie.

 
Czerwiec w sklepiku szkolnym "Kącik smaku"

Zakończył się rok szkolny 2012/ 2013, a wraz z nim minęło 10 miesięcy działalności naszego sklepiku szkolnego. Przez ten czas staraliśmy się wypracować zasady naszego funkcjonowania w środowisku szkolnym, uczyliśmy się współpracy, wsłuchiwaliśmy się w potrzeby naszych klientów oraz pracowaliśmy nad konstruktywnym rozwiązywaniem pojawiających się trudności.

Więcej…
 
T.T.M. (To Tylko My) – znów bisuje

T.T.M. big band szkolny działający w Zespole Szkół w Drobinie na stałe wpisał się już w krajobraz kulturalny szkoły, miasta, powiatu, a nawet stolicy. W ciągu roku szkolnego 2012/2013 nasi uczniowie dali 22 koncerty.
Jednym z najważniejszych był koncert podczas XXV Dni Drobina. Zaprezentowanie się przed własną publicznością było dla zespołu niezmiernie ważne. Wśród publiczności byli rodzice, dziadkowie, a czasem całe rodziny szkolnych muzyków. Zachwytu słuchaczy nie było końca, o czym świadczyły owacyjne brawa i prośba o bis. Był to niezapomniany czas i wspaniała możliwość zaprezentowania, jak można przekuć ciężką i systematyczną pracę uczenia się gry na instrumentach, poświęcania wielu godzin na próby, po to, aby następnie czerpać radość z prezentowania efektów swojej pracy.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia818283następnaostatnia»

Strona 81 z 83