Aktualności
OGÓLNOPOLSKA AKCJA „JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM” w SP w Drobinie PDF Drukuj Email

8 czerwca o godzinie 10.00 nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM”. Do zabawy zachęcała uczniów pani bibliotekarka, nauczycielki języka polskiego, wychowawczynie klas I-III SP oraz pozostali nauczyciele.

Tegoroczne obchody zgromadziły wielu młodych czytelników, którzy wspólnie oddawali się lekturze ustawieni  w kształt  serca i nazwy szkoły czy piknikowali na trawie. Znaleźli się nawet zapaleńcy, którzy postanowili przywdziać stroje swoich ulubionych bohaterów literackich.

GALERIA

Więcej…
 
FARMA ILUZJI PDF Drukuj Email

7 czerwca 2018r.grupa uczniów z klas :4a, 4b, 4c  oraz 6c uczestniczyła w wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki pod nazwą: „Farma Iluzji”. Dzieci, podczas kilkugodzinnego pobytu, poznały tajniki iluzji, poszerzyły swoją wiedzę na temat Starożytnego Egiptu, paleontologii. Mogły rozegrać partyjkę królewskiej gry, zagrać na instrumentach w plenerze czy przeprawić się tratwami.
Była to niezapomniana przygoda, która na chwilę pozwoliła przenieść się do świata magii.

GALERIA

 
ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email

 
ŚWIATOWY DZIEŃ KULTUR I DZIEŃ DZIECKA PDF Drukuj Email

30 maja 2018r. Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie włączyła się do organizacji Gminnego Dnia Dziecka pod hasłem ŚWIATOWY DZIEŃ KULTUR.

Ten dzień jest świętowany po raz drugi i na stałe zagościł w kalendarzu imprez szkolnych. W tym roku społeczność szkolna miała okazję obejrzeć prezentację stoisk i strojów przygotowanych przez uczniów klas I-VII SP i klas II-III oddziałów gimnazjalnych wraz z wychowawcami i nauczycielami języków obcych.

 

Więcej…
 
„LISTY DLA ZIEMI” - KONKURS FUNDACJI EKOLOGICZNEJ ARKA PDF Drukuj Email

Wybraliśmy dwa – bo tylko tyle mogliśmy przekazać dalej. Dwa naszym zdaniem najładniejsze, najbardziej wzruszające i pouczające „Listy dla Ziemi”. Było ich kilkanaście. Wszystkie osobiste i pełne cennych uwag. Jednak konkurs -  to konkurs. W kategorii klas IV – VII SP zwyciężył list Amelii Skierkowskiej, zaś klas gimnazjalnych  Basi Witkowskiej.

Przypomnijmy, że w roku ubiegłym list Wiktorii Umiejewskiej był jednym ze 100 najpiękniejszych z całej Polski!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 86