Aktualności
Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła PDF Drukuj Email

Dzięki udziałowi w konkursie „Projekt z klasą” nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła".

To znak, że szkoła:

  • podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,
  • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
  • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
  • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

Więcej…
 
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH PDF Drukuj Email

W dniu 01.03.2018r. delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach w Łęgu Probostwie zorganizowanych w Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskim święcie państwowym. Po modlitwie w czasie Mszy św. złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” poświęcony został upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia po II wojnie światowej.  Święto nie jest dniem wolnym od pracy. Ustanowione zostało w 2011 roku.

Więcej…
 
SPOTKANIE RODZICÓW Z DORADCAMI ZAWODOWYMI PDF Drukuj Email

W dniu 27 lutego 2018r.  o godz.16.00 w Sali konferencyjnej naszej szkoły odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas III gimnazjum z Wicedyrektorem Szkoły. Podczas spotkania zostały omówione kwestie związane z przebiegiem egzaminu gimnazjalnego 2018 r. Dodatkowo w spotkaniu  uczestniczyło dwóch doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którzy poruszyli tematykę świadomego planowania kariery zawodowej przez młodych ludzi, w tym także wyboru szkoły po zakończeniu edukacji.

Rodzice, którzy będą chcieli uzyskać więcej informacji mogą kontaktować się z doradcami  telefonicznie pod numerem telefonu (24) 2640375 i drogą elektroniczną: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
POWIATOWA DEBATA PROFILAKTYCZNA PDF Drukuj Email

W dniu 26 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbyła się debata powiatowa organizowana przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty Delegatura w Płocku oraz Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu w ramach programu profilaktycznego „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga!”.

W debacie wzięło udział 19 szkół z terenu powiatu płockiego reprezentowanych przez trzech uczniów, pedagoga szkolnego oraz dyrektora szkoły.

Więcej…
 
1 MARCA- DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ PDF Drukuj Email

Osoby, które znają opowieść  o sierotce Marysi, z pewnością pamiętają przebiegłego i łakomego lisa Sadełko- pogromcę gąsek. Wątpliwe jest jednak, czy ktokolwiek z nas chciałby zapracować sobie na taki przydomek...  Z tego właśnie powodu w Dniu Walki z Otyłością pielęgniarka szkolna p. Ewa Ostrowska we współpracy z młodzieżową grupą PaTPORT- u Drobin przeprowadziła akcję mierzenia, ważenia oraz wyliczania współczynnika BMI (Body Mass Index służy oszacowaniu, czy waga ciała jest prawidłowa; to narzędzie, które pozwala zorientować się, czy nasza dieta oraz styl życia są właściwe, a także czy powinniśmy udać się do specjalisty z prośbą o pomoc).

GALERIA

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 79