Aktualności
SŁOWA LECZĄ - DZIEŃ TELEFONÓW ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PDF Drukuj Email

Warto mieć blisko siebie kogoś, kto nas uważnie wysłucha i wesprze, gdy rzeczywistość staje się trudna do zniesienia, a nam brakuje sił lub pomysłu, jak mądrze i skutecznie rozwiązywać pojawiające się problemy.

Gdy nie mamy obok siebie kogoś, komu możemy zaufać i przed kim potrafimy otworzyć serce, by podzielić się tym, co trudne i bolesne- warto skorzystać z profesjonalnej pomocy oferowanej przez pracowników i wolontariuszy Telefonu Zaufania. Dostępne w Polsce linie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111 oraz 800 12 12 12) działają w oparciu o zasadę A B C D (A- pozwalają rozmówcy na  anonimowość, B- są bezpłatne, C- chętnie i z szacunkiem wsłuchują się w słowa rozmówcy, D- zapewniają dyskrecję).

GALERIA

Więcej…
 
EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ PDF Drukuj Email

W dniu 9 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową, do którego  przystąpili uczniowie klas IV. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Egzamin przeprowadzał p. Bohdan Gapiński - nauczyciel techniki, instruktor nauki jazdy oraz st. asp. Maciej Kowalski z Posterunku Policji w Drobinie. Oficjalne wręczenie kart rowerowych odbędzie się w dniu 30 maja 2018 r.

Gratulujemy klasom IV zdobycia pierwszego w życiu prawa jazdy i życzymy bezpiecznej jazdy na drodze.

GALERIA

 
WYCIECZKA ROWEROWA PDF Drukuj Email

W dniu 27.04.2018 r. odbyła się wycieczka rowerowa kl. VI b z wychowawcą p. Bohdanem Gapińskim do Buddyjskiego Ośrodka w Kucharach.

GALERIA

 
KONKURS RECYTATORSKI "BRZECHWA DZIECIOM" PDF Drukuj Email

24 kwietnia 2018 roku w bibliotece szkolnej w Drobinie, odbyły się eliminacje do finału konkursu recytatorskiego „Brzechwa dzieciom", organizowanego przez Filię Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęgu Probostwie i Biblioteki Szkolnej w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Jury w składzie: wicedyrektor Lena Wójcik, Iwona Turkowska, Agnieszka Lemanowicz oceniało recytacje dzieci w kategoriach – klas I-III. Komisja wytypowała następujących uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę 17 maja 2018r w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie: I miejsce - Amelia Laskowska,  II miejsce - Maja Dorobek, III miejsce - Lena Jeżewska i Roksana Domeradzka.

GALERIA

 
EGZAMIN GIMNAZJALNY PDF Drukuj Email

W dniach 18-20.04.2018r. w naszej szkole odbyły się egzaminy gimnazjalne. W pierwszym dniu młodzież pisała część humanistyczną, w drugim matematyczno-przyrodniczą, a w trzecim języki obce. Do egzaminu przystąpiło 58 uczniów.

 

GALERIA

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 81