Aktualności
INFORMACJA PDF Drukuj Email

W czwartek, 26 października,  między godziną 15:00 a 16:00

zapraszamy chętnych uczniów

do pomocy przy pracach porządkowych w szkolnym ogródku.

Prosimy o odpowiedni strój. Rękawice zapewniamy Uśmiech

Jeśli będzie padał deszcz prace nie odbędą się.

Zapraszamy

Opiekunowie

 
TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA – MARZENIA I… ZUMBA PDF Drukuj Email

Po degustacji pysznego chleba na zakwasie nadszedł czas na kolejne działania, by zadbać o stan ciała i ducha. O tym, jak ważne jest pielęgnowanie w sobie marzeń i realizowanie powziętych postanowień, rozmawiali uczniowie klasy IIIa SP. Przy okazji okazało się, że dziewczęta też marzą o kopaniu piłki czy wspinaczce, nie ustępując sprawnością fizyczną chłopcom.

 

Więcej…
 
TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PDF Drukuj Email

Cyprian Kamil Norwid pisał o naszej ojczyźnie, że jest miejscem, w którym kruszynę chleba podnosi się z ziemi z szacunku dla darów Nieba. Od jakiegoś czasu żyjemy jednak zbyt lekkomyślnie, bo przestajemy dbać o ten powszedni - w najlepszym tego słowa znaczeniu - pokarm.

W naszej szkole od kilku lat przypominamy, jak wielką wartością jest chleb, zwłaszcza ten wypiekany samodzielnie na zakwasie.

 

Więcej…
 
OTWARTY DZIEŃ CZYTANIA CHORYM DZIECIOM PDF Drukuj Email

W dniu 18 października 2017 roku uczennice z oddziału integracyjnego klasy VIa: Julia Mikołajczyk, Wiktoria Marcinkowska i Aleksandra Milewska z panią wicedyrektor Leną Wójcik i panią Małgorzatą Mielczarską – Szmidt uczestniczyły w Drugim Otwartym Dniu Czytania Chorym Dzieciom, podopiecznym Fundacji Odzyskać Radość. Bardzo dziękujemy za niezapomniane chwile i wspólnie spędzony czas z chorymi dziećmi. Dziękujemy za zaproszenie pani dyrektor – Marcie Samoraj.

Więcej…
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj Email

W dniu 13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IVc i Va Szkoły Podstawowej w Drobinie zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez p. Katarzynę Czajkę, p. Monikę Mikołajewską oraz p.  Magdalenę Cecelską. O oprawę muzyczną zadbał p. Paweł Sosiński. W akademii uczestniczyli również uczniowie oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku wraz z Dyrektorem Waldemarem Grodkiewiczem. Uczniowie z Rogotwórska  również zaprezentowali materiał artystyczny z tej okazji.

Nasi uczniowie zaprezentowali się ze swoim programem także podczas uroczystości głównych z udziałem uczniów oraz obecnych i byłych nauczycieli i pracowników szkoły.

 

GALERIA

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 69