Aktualności
PODZIĘKOWANIE PDF Drukuj Email

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu posiłków dla uczniów zdających egzamin gimnazjalny. Dzięki Państwa zaangażowaniu nasi uczniowie mogli się wspólnie posilić i zregenerować siły.

 

Dyrektor Bogdan Banaszczak

Wicedyrektor Lena Wójcik

Wicedyrektor Elżbieta Orłowska

GALERIA

 
OJCZYZNA W POEZJI - konkurs recytatorski PDF Drukuj Email

8 kwietnia 2018 roku odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Ojczyzna w poezji”. Swoje umiejętności zaprezentowali zwycięzcy eliminacji klasowych. Uczniowie wystąpili z następującym repertuarze: kl. I-III zaprezentowały wiersz „Trzy Symbole Narodowe” Agaty Dziechciarczyk, kl. IV-VI - „Taki kraj” Jana Pietrzaka, a kl. VII i II gimnazjum wyrecytowały „Te polskie Sierpnie” Marka Gajowniczka.

Członkowie jury (I. Turkowska, L. Wójcik. A. Rokicka) z zachwytem wysłuchali uczniowskich interpretacji. Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom. Jest to z pewnością zasługa zarówno samych uczestników, jak i przygotowujących ich nauczycieli.

Więcej…
 
RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY PDF Drukuj Email

W dniu 26 marca komisja konkursowa wyłoniła laureatów Rodzinnego Konkursu Plastycznego pt. „Zróbmy razem pisankę”.

Prace przyniesione przez uczniów, a wykonane przy pomocy rodziny przerosły najśmielsze wyobrażenia organizatorów. Każda pisanka jest dziełem sztuki. Pomysłowość, bogactwo użytych materiałów oraz przepiękna, wiosenna kolorystyka świadczy o ogromnym zaangażowaniu i wielogodzinnej pracy wielu rodzin.

GALERIA

Laureaci konkursu:

Więcej…
 
POKAZ ILUZJONISTYCZNY PDF Drukuj Email

W dniach 20.03.2018 r. oraz 22.03.2018 r w naszej szkole odbył się pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu mistrza iluzji z Ukrainy Aleksandra Tkacza.

Aleksander Tkacz jest autorem książki „Tajemnice iluzji”, laureatem wielu międzynarodowych Festiwali Sztuki Iluzji.

Pan Aleksander otworzył przed nami największą tajemnicę egipskich faraonów też na przykładzie iluzji optycznej, wszyscy na sali doświadczyli jak odbiera nasz mózg to co widzą oczy i dowiedzieliśmy się czym jest iluzja. W trakcie pokazu pan Iluzjonista zdradził nam niektóre tajemnice iluzji matematycznych, optycznych a także scenicznych. A więc każdy po pokazie może zadziwić swoich przyjaciół, rodziców, nauczycieli.

GALERIA

 
8 MARCA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW KOBIET PDF Drukuj Email

Bycie kobietą łączy w sobie blaski i cienie, czyli różnego rodzaju… odcienie. Żyjąc w I poł. XXI wieku panie mogą robić to, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu było dla żeńskiej części ludzkości nieosiągalne. Dziewczęta są świadome swoich praw i mogą domagać się ich respektowania. Choć wydaje się to oczywiste, nie dla wszystkich takie jest.

Ponieważ nigdy dość przypominania, że „kobieta też człowiek”, w Międzynarodowym Dniu Praw Kobiet  w naszej szkole pojawiła się gazetka  i plakaty poruszające tę tematykę.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 79