Aktualności
Kolejny sukces matematyczny

21 maja 2014 roku  w Gimnazjum im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze  odbył się finał Konkursu Matematycznego "RACHMISTRZ 2014" dla uczniów klas VI  SP.
Organizatorem konkursu  jest nauczycielka matematyki tej szkoły mgr Joanna Malczewska. Naszą szkołę  w tych zmaganiach reprezentowali : Maria Tybuszewska oraz Oskar Orłowski.
Miło nam poinformować, że Oskar Orłowski zajął w tym konkursie II miejsce  a zadania były bardzo trudne.
Gratulujemy sukcesu!

Nauczyciele matematyki

 
Pola Nadziei

Treścią opieki nad człowiekiem umierającym jest obecność drugiego człowieka.
Cicely Saunders


Słowo „hospicjum” budzi w nas różnorodne, często sprzeczne odczucia. Może to być spowodowane  stanem wiedzy posiadanej przez nas na temat medycyny paliatywnej, jak też dotychczasowymi doświadczeniami związanymi z odchodzeniem bliskich nam osób. Często hospicjum traktowane jest jako przykra ostateczność, a to, co może zaoferować choremu, jako przedłużanie życia „na siłę”. Lekarze, pielęgniarki i wolontariusze  opiekujący  się osobami terminalnie chorymi starają się walczyć z powyższym stereotypem, podkreślając, że ideą hospicjum jest zapewnienie choremu wysokiej jakości życia, które mu jeszcze pozostało - z poszanowaniem jego godności  i bez poczucia wyrzucenia na margines.

 

Więcej…
 
Za nami Miesiąc Kultury Zdrowotnej

W ramach tegorocznej akcji „Kwiecień miesiącem kultury zdrowotnej” skupiliśmy się przede wszystkim na działaniach propagujących wśród uczniów zasady zdrowego odżywiania oraz dbałość o higienę osobistą. W sklepiku szkolnym i na korytarzu pojawiły się humorystyczne gazetki informacyjne na ten temat.

Więcej…
 
Piknik Rodziców i uczniowskie zawody wędkarskie PDF Drukuj Email

Rada Rodziców serdecznie zaprasza uczniów Zespołu Szkół w Drobinie

na zawody wędkarskie,

które odbędą się w dniu 17 maja 2014r. w godzinach 10.00-13.00

nad stawami przy przedszkolu.

Regulamin zawodów wędkarskich

Jednocześnie zachęcamy uczniów szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat promujący zawody.
Pobierz regulamin konkursu.

 

W tym samym dniu i miejscu, o godz. 18.00 odbędzie się „Piknik Rodziców”.

Szczegółowe informacje na temat imprezy
znajdą Państwo w zakładce Rada Rodziców.

Rada Rodziców

 
Dzień Pasji i Informacji Zawodowych

Dzień Pasji i Informacji Zawodowych to spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum, którzy znajdują się u progu decyzji edukacyjnych. Jest ono okazją do zapoznania się z ofertą szkół średnich,  daje młodzieży możliwość porozmawiania,  zarówno z kadrą pedagogiczną, jak i starszymi kolegami z tych placówek.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia61626364656667686970następnaostatnia»

Strona 69 z 80