Aktualności
KONKURS RECYTATORSKI "BRZECHWA DZIECIOM" PDF Drukuj Email

24 kwietnia 2018 roku w bibliotece szkolnej w Drobinie, odbyły się eliminacje do finału konkursu recytatorskiego „Brzechwa dzieciom", organizowanego przez Filię Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęgu Probostwie i Biblioteki Szkolnej w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Jury w składzie: wicedyrektor Lena Wójcik, Iwona Turkowska, Agnieszka Lemanowicz oceniało recytacje dzieci w kategoriach – klas I-III. Komisja wytypowała następujących uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę 17 maja 2018r w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie: I miejsce - Amelia Laskowska,  II miejsce - Maja Dorobek, III miejsce - Lena Jeżewska i Roksana Domeradzka.

GALERIA

 
EGZAMIN GIMNAZJALNY PDF Drukuj Email

W dniach 18-20.04.2018r. w naszej szkole odbyły się egzaminy gimnazjalne. W pierwszym dniu młodzież pisała część humanistyczną, w drugim matematyczno-przyrodniczą, a w trzecim języki obce. Do egzaminu przystąpiło 58 uczniów.

 

GALERIA

 
LOTERIA ZERO KALORII PDF Drukuj Email

AKCJA KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ

W ramach kwietniowej akcji przybliżaliśmy uczniom różnorodne zagadnienia dotyczące zdrowia. Zwróciliśmy uwagę, jak ważną rolę pełni w naszym organizmie woda, mówiliśmy o zdrowym odżywianiu oraz z humorem wskazywaliśmy  różne formy spędzania czasu bez podjadania niezdrowych przekąsek. W ramach ćwiczenia praktycznego zorganizowaliśmy „Loterię Zero Kalorii”, w której fantami były drobne gadżety, woda mineralna (dziękujemy  sklepikowi szkolnemu za jej przekazanie na ten cel!) oraz książki z ułożonymi i wpisanymi przez darczyńców pięknymi dedykacjami (dziękujemy uczniom, nauczycielom i dyrekcji!).

Mamy nadzieję, że dzięki kwietniowym akcjom będziemy nieustannie dbać o zdrowie, czerpiąc z tego radość i dzieląc się nią z innymi.

GALERIA

 
TAŃCE, HULANKI, SWAWOLA… PODCZAS PRZERW PDF Drukuj Email

AKCJA KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ

Choć nagłówek informacji mógł dla kogoś zabrzmieć groźnie, został zaczerpnięty z ballady „Pani Twardowska” A. Mickiewicza, a w naszych szkolnych realiach oznaczał wspaniałe zabawy taneczne podczas długich przerw. Przez tydzień członkowie PaT- u spotykali się ze społecznością szkolną na sali gimnastycznej, by bawić się wspólnie przy dźwiękach belgijki i tańca kowbojskiego.

GALERIA

Więcej…
 
NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU - AKCJA KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ PDF Drukuj Email

Od wielu lat Fundacja SYNAPSIS oraz wspierające ją organizacje angażują się w obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Ponieważ dzień ten przypada na 2 kwietnia, doskonale wpisuje się w termin oraz w  idee naszej szkolnej akcji „Kwiecień miesiącem kultury zdrowotnej”. Zgodnie z tegorocznym hasłem obchodów- „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, zaświeć się na niebiesko”-członkowie SKW „Otwarte Serca” oraz PaTPORTU  Drobin przygotowali gazetkę i ulotki tematyczne, oglądali spoty społeczne „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” oraz zachęcali społeczność szkoły do ubrania się na niebiesko i do wykonania wspólnego zdjęcia.

GALERIA

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 79