Aktualności
PRZYSTANEK PROFILAKTYCZNY PAT-u PDF Drukuj Email

W dniach 17- 18 listopada odbył się Przystanek profilaktyczny PaT- u, w którym wzięliśmy udział 11- osobową grupą pod opieką p. E. Jarzębowskiej i p. M. Szmulewicz. 
Całe przedsięwzięcie odbyło się w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie. Uczestnicy współpracowali z opiekunami na warsztatach wokalnych, teatralnych, decoupage’u oraz dobrego słowa. Organizatorzy podzielili się z nami także doświadczeniami dotyczącymi realizacji międzynarodowego projektu „YOUTHBANK”, którego celem jest wyłonienie i szkolenie młodzieżowych liderów działających na rzecz swojej społeczności lokalnej.

 

Więcej…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ TOALET PDF Drukuj Email

W dniu 23 listopada odbył się event profilaktyczny „Świecimy przykładem”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Toalet. Przygotowaliśmy na ten dzień wiele atrakcji związanych z higieną, angażując w nie wszystkich uczniów naszej szkoły, wielu nauczycieli oraz rodziców. Nie zabrakło  również udziału specjalistów zaproszonych do szkoły na tę okoliczność. Na zaproszenie odpowiedzieli: Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku – p. Lucyna Kęsicka z ratownikami – Sławomirem Wiśniewskim i Adamem Nowickim oraz lekarze, a zarazem absolwenci naszej szkoły: Elżbieta Kopcińska (stomatolog), Krzysztof Dylewski (internista, nefrolog) oraz Weronika Guzowska (w trakcie specjalizacji z interny).

 

Więcej…
 
EKO-ROWER PDF Drukuj Email

Uczniowie kl. IV- VI naszej szkoły wzięli udział w konkursie ekologicznym „EKO-ROWER”, który polegał na wykonaniu pełnowymiarowego roweru dziecięcego z surowców wtórnych oraz tworzyw naturalnych. Organizatorem konkursu było Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku. EKO-ROWER można było wykonać indywidualnie lub zespołowo.

Na 100 rowerów i 300 uczestników uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce:

Karol Brzeziński i Natalia Pawlak - uczniowie kl. Vb

Więcej…
 
OBIETNICA ZUCHOWA PDF Drukuj Email

13 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbyła się uroczysta Obietnica Zuchowa dwóch gromad: „Żywioły”  i „Leśne duszki”, oraz Przyrzeczenie Harcerskie drużyny „Płomyki”.  W skład naszych drużyn wchodzą dziewczęta i chłopcy, którzy kochają zabawę i przygodę. Obietnica zuchowa stała się okazją do zaprezentowania naszego rocznego dorobku.

Na naszą uroczystość przybyli: hm. Joanna Banasiak, hm. Adam Wenkler, Burmistrz Miasta i Gminy Drobin p. Andrzej Samoraj, p. Paweł Rogulski, ks. Proboszcz Andrzej Kucharczyk, Dyrektor Szkoły p. Bogdan Banaszczak, Pani wicedyrektor Lena Wójcik, Pani wicedyrektor Elżbieta Orłowska, przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Bogdańska, Zuchy i Harcerze z Łęga Probostwo oraz rodzice.

GRAFIKA

Więcej…
 
RADOSNE URODZINY POLSKI PDF Drukuj Email

11 listopada to ważne święto dla każdego Polaka, bo ta data przypomina nam, że możemy cieszyć się odzyskaną w 1918r. wolnością. W tym roku obchodziliśmy  99. rocznicę tego doniosłego wydarzenia. Apel poświęcony Świętu Niepodległości i Patronowi naszej szkoły - Józefowi Piłsudskiemu - został w tym roku przygotowany w konwencji radosnych urodzin wolnej, niepodległej Polski.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 69