Aktualności
ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email

 
ŚWIATOWY DZIEŃ KULTUR I DZIEŃ DZIECKA PDF Drukuj Email

30 maja 2018r. Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie włączyła się do organizacji Gminnego Dnia Dziecka pod hasłem ŚWIATOWY DZIEŃ KULTUR.

Ten dzień jest świętowany po raz drugi i na stałe zagościł w kalendarzu imprez szkolnych. W tym roku społeczność szkolna miała okazję obejrzeć prezentację stoisk i strojów przygotowanych przez uczniów klas I-VII SP i klas II-III oddziałów gimnazjalnych wraz z wychowawcami i nauczycielami języków obcych.

 

Więcej…
 
„LISTY DLA ZIEMI” - KONKURS FUNDACJI EKOLOGICZNEJ ARKA PDF Drukuj Email

Wybraliśmy dwa – bo tylko tyle mogliśmy przekazać dalej. Dwa naszym zdaniem najładniejsze, najbardziej wzruszające i pouczające „Listy dla Ziemi”. Było ich kilkanaście. Wszystkie osobiste i pełne cennych uwag. Jednak konkurs -  to konkurs. W kategorii klas IV – VII SP zwyciężył list Amelii Skierkowskiej, zaś klas gimnazjalnych  Basi Witkowskiej.

Przypomnijmy, że w roku ubiegłym list Wiktorii Umiejewskiej był jednym ze 100 najpiękniejszych z całej Polski!

 
SMAK EKOLOGICZNEJ ŻYWNOŚCI PDF Drukuj Email

Po raz drugi w naszej szkole odbyły się eliminacje konkursu pod hasłem „Smak ekologicznej żywności”. Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jego celem jest promocja i sprawdzenie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego i produktów z niego pochodzących. 17 uczniów zmagało się z testem wiedzy. Podobna próba czeka naszych przedstawicieli   w Warszawie – prawdopodobnie w czerwcu. A kto będzie nas reprezentował?

Klasy szkoły podstawowej: Aleksandra Szmidt z klasy VII A oraz Filip Fronczak z VII B, zaś klasy gimnazjalne Katarzyna Żelazińska z III B i Weronika Bedyk z II A.

Więcej…
 
MISJA PRZYRODA PDF Drukuj Email

Grupa uczniów z klas IV – VII pod opieką p. Kazimiery Kamińskiej i p. Agnieszki Bedyk realizuje projekt „Pamiętajmy o ogrodach…” w ramach konkursu Misja Przyroda. Organizatorem konkursu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Celem naszego projektu jest uprawa roślin w szkolnym ogródku z wykorzystaniem naturalnych metod pielęgnacji. Pomysłem tym chcemy zarazić tych dorosłych, którzy dysponują choć skrawkiem ziemi, którą mogliby wykorzystać do uprawy roślin, a zwłaszcza warzyw. Chcemy także wykorzystywać bioodpady do wytwarzania kompostu.

Zapraszamy do pomocy i pracy na szkolnej działce. Spotykamy się w poniedziałki w godz. 13.45 - 15.25.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 81