Aktualności
WYCIECZKA DO WARSZAWY PDF Drukuj Email

Uczniowie klas: 4s,5b i 5c uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy. Jedną z atrakcji było zwiedzanie Stadionu Narodowego . Dzieci mogły zobaczyć miejsca, w których przebywały gwiazdy polskiej i światowej piłki nożnej, takie jak Robert  Lewandowski  czy  Cristiano Ronaldo.

GALERIA

 

Więcej…
 
BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU PDF Drukuj Email

W dniach 14-16 grudnia zuchy i harcerze wybrali się po Betlejemskie Światło Pokoju. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Kraków. Najpierw udaliśmy się do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”. To jedyna tego rodzaju instytucja w Polsce upowszechniająca wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym i jego siłach zbrojnych, przede wszystkim o Armii Krajowej. Następnie zwiedzaliśmy Sukiennice i Kościół Mariacki. Odwiedziliśmy również  termy w Szaflarach, oraz spacerowaliśmy po słynnym deptaku Zakopanego ,,Krupówkach".

GALERIA

Więcej…
 
PACZKI ŚWIĄTECZNE PDF Drukuj Email

W dniu 21.12.2017 roku część uczniów naszej szkoły otrzymała paczki świąteczne ufundowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drobinie. 
Wręczenie ich poprzedziło krótki występ artystyczny naszych uczniów.

Więcej…
 
KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ PDF Drukuj Email

W dniu 11.12.2018r. w Szkole Podstawowej im. Marsz. J. Piłsudskiego w Drobinie  zwieńczyliśmy obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

O godzinie 9.00 rozpoczęło się spotkanie przygotowane przez p. Annę Rokicką z ks. rotmistrzem Bogdanem Pawłowskim, który od wielu lat jest miłośnikiem i znawcą tradycji kawalerii polskiej, o czym w bardzo ciekawy sposób opowiadał uczniom przedstawiając m.in.: szable, siodła, piki itp.

O godzinie 10.00 rozpoczął się Festiwal Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas I-VI pod patronatem starosty płockiego Mariusza Bieńka i burmistrza Miasta i Gminy Drobin Andrzeja Samoraja.

Więcej…
 
MARATON PISANIA LISTÓW PDF Drukuj Email

7 grudnia 2018 roku w godzinach wieczornych w sali konferencyjnej naszej szkoły odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Maraton zorganizowany został przy pomocy i zaangażowaniu uczestników projektu “START THE CHANGE – działaj lokalnie, zmieniaj globalnie”, również z ramienia AMNESTY INTERNATIONAL.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 91