DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU PDF Drukuj Email

Dzień Bezpiecznego Internetu to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń szkolnych. W tym roku obchodziliśmy go w naszej szkole 18 lutego 2019r.  Jak zawsze podjęliśmy szereg działań, mających na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń, jakie czyhają na nie w sieci oraz ich konsekwencji.  Propagowaliśmy kulturę, rozwagę i ostrożność w czasie wszelkiej aktywności w sieci, w szczególności tej, związanej z nawiązywaniem kontaktów.

 

W każdym oddziale, na wszystkich etapach edukacyjnych odbyły się lekcje informatyki bądź godziny wychowawcze poświęcone bezpieczeństwu w Internecie, a klasy IV-VI dodatkowo odbyły spotkanie panią pedagog Hanną Szymańską wzbogacone materiałami filmowymi ukazującymi właściwe i niewłaściwe wybory związane z różnymi internetowymi „przygodami”. Klasy I-III pod okiem swoich pań przygotowały wymowną galerię prac, którą można podziwiać na II piętrze bud. A. Jak co roku nie zabrakło również konkursów poświęconych tematyce bezpieczeństwa w sieci.

 

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w teście wiedzy „Bezpieczny Internet”, do którego przystąpiło po trzech reprezentantów każdej klasy.

Uczniowie klas IV-VI poza wiedzą na temat bezpiecznego Internetu mogli wykazać się również zdolnościami plastycznymi, gdyż taki właśnie konkurs skierowany był do nich. Prace konkursowe utworzyły piękną wystawę zdobiącą hall budynku B.

Dla uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum zorganizowany został konkurs na prezentację multimedialną, w której należało wykazać się nie tylko umiejętnościami informatycznymi, ale również posiadanymi wiadomościami.

Koordynatorami działań były nauczycielki informatyki: Edyta Reda i Kinga Czernik. Współpraca: p. Sylwia Breńska, p. Hanna Szymańska, p. Marta Kinalska. Za udział w pracach komisji konkursowych serdecznie dziękujemy paniom pedagog oraz p. Małgorzacie Mikołajewskiej i p. Małgorzacie Mielczarskiej-Szmidt.

WYNIKI KONKURSÓW:

KLASY I-III – TEST WIEDZY „BEZPIECZNY INTERNET”

Tytuł mistrza wiedzy o Internecie zdobyli:  Dawid Kajkowski (kl. Ia), Kacper Kotkiewicz (kl. IIc), Lena Jeżewska (kl. IIc), Hubert Wróblewski (kl. IIc)

Tytuł wicemistrza wiedzy o Internecie zdobyli: Filip Witkowski (kl. IIa), Aleksandra Nowalińska (kl. IIIa), Oliwia Chorzewska (kl. IIa), Aleksandra Piasecka (kl. IIb), Tomasz Kupniewski (kl. IIIa), Sebastian Orlikowski (kl. Ic), Amelia Kopczyńska (kl. Ib)

KLASY IV-VI – KONKURS PLASTYCZNY

I miejsce – Oliwia Bieńkowska (kl. Vb), Julia Modzelewska (kl. VIb)

II miejsce – Łukasz Cichocki (kl. VIa), Agata Kwiatkowska (kl. VIa)

III miejsce – Natalia Samoraj (kl. IVa)

KLASY VII, VIII I III GIMNAZJUM – PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

I miejsce – Julia Gromadzińska (kl. VIIa)

II miejsce – Magdalena Gajewska (kl. VIIc)

III miejsce – Beata Murawska (kl. VIIa)

Serdecznie gratulujemyUśmiech

GALERIA