JASEŁKA „GDZIE DOBROĆ ZWYCIĘŻA W LUDZKIM SERCU –TAM RODZI SIĘ BÓG” PDF Drukuj Email

Mroźny wigilijny wieczór. Przez miejski rynek przebiegają zapóźnieni przechodnie, na każdego z nich czeka już jasno oświetlony dom, pachną smakowicie potrawy wigilijne. Pośród tych szczęśliwych, przepełnionych świątecznym nastrojem ludzi błąka się mała zziębnięta dziewczynka z zapałkami. Zaczepia przechodniów, oferując im zapałki; jej smutna buzia i piękny głos nie budzą jednak niczyjego współczucia. Zaaferowani ludzie besztają małą lub ją ignorują.

Tak rozpoczęły się 21 grudnia w naszej szkole jasełka pt. " Gdzie dobroć zwycięża w ludzkim sercu –tam rodzi się Bóg".

GALERIA

Przypomnieliśmy wszystkim wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Inscenizacja powstała na motywach znanej baśni H. CH. Andersena pt. „ Dziewczynka z zapałkami.” Dzieci z kl. IV, V oraz VI wcieliły się w role Maryi i Józefa, Mędrców, pasterzy i oczywiście tytułowej Dziewczynki z zapałkami. Uroku dodały kolędy i świąteczne piosenki. Przesłaniem tegorocznych jasełek było zwycięstwo dobra nad złem, otwarcia się na Bożą Miłość oraz pomoc drugiej osobie. Przedstawienie podkreśliło wspaniały i niezwykły nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Spektakl przygotowali: Ks. T. Lemański, M. Plebaniak, J. Grzelak  oraz P. Sosiński.