BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU PDF Drukuj Email

W dniach 14-16 grudnia zuchy i harcerze wybrali się po Betlejemskie Światło Pokoju. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Kraków. Najpierw udaliśmy się do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”. To jedyna tego rodzaju instytucja w Polsce upowszechniająca wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym i jego siłach zbrojnych, przede wszystkim o Armii Krajowej. Następnie zwiedzaliśmy Sukiennice i Kościół Mariacki. Odwiedziliśmy również  termy w Szaflarach, oraz spacerowaliśmy po słynnym deptaku Zakopanego ,,Krupówkach".

GALERIA

Po tych atrakcjach z niecierpliwością oczekiwaliśmy na główny cel  naszej  podróży, czyli na przejęcie Betlejemskiego Światła  Pokoju. Cała uroczystość w tym roku odbyła się w Svit w Słowacji, gdzie skauci słowaccy przekazali Betlejemskie Światło harcerzom Związku Harcerstwa Polskiego. Uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju była podniosła i była dla nas wyjątkowym wydarzeniem. W tym roku Betlejemskie Światło rozpoczęło swoją wędrówkę pod hasłem: „Światło które łączy”.

Betlejemskie Światło Pokoju i świeca stały się nieodłącznymi elementami Bożego Narodzenia, a palący się płomień symbolem braterstwa, pokoju i pomocy bliźnim.

CZUWAJ !