SPRZĄTANIE ŚWIATA – AKCJA SEGREGACJA PDF Drukuj Email

Po raz kolejny, przystąpiliśmy do Sprzątania Świata. W tym roku szczególną uwagę zwrócono na problem segregowania  i selektywnej zbiórki odpadów.

Szkolna społeczność już kilka lat zbiera  baterie, plastikowe korki na cel charytatywny. Można łączyć ekologię z pracą na rzecz innych. Korzystając z okazji bardzo do tego zachęcamy.

GALERIA

 

Wyszliśmy również na zewnątrz uporządkować teren przyszkolny i szkolne boisko.  Bardzo dzielnie i z dużym zaangażowaniem pracowały klasy: III A SP,  V A oraz VI B. Dużą część zebranych odpadów stanowiło szkło – surowiec, który można z powodzeniem przetworzyć. Z przykrością nadmieniamy, że zebrane śmieci wskazują, że pozostawili, je dorośli. Dlatego też gorący apel – wyrzucajmy śmieci do kosza, a jeśli go nie ma w pobliżu zabierzmy odpady ze sobą.

Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wszystkim wspierającym akcję.

Kazimiera Kamińska

Justyna Gomulska

Agnieszka Bedyk