ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA PDF Drukuj Email

28 września 2018r. społeczność uczniowska naszej szkoły uczestniczyła w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day). Ta bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona była w szkołach na całym świecie. W tym roku do akcji zgłosiło się 4 579 szkół, w tym 4 299 szkół z Polski.  Celem akcji było  propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Przez ostatni tydzień szkoła była udekorowana plakatami z tabliczką mnożenia oraz logo organizatora Światowego Święta. Tegoroczne obchody Dnia Tabliczki Mnożenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, wzbudziły w uczniach wiele emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Uczniowie klas młodszych uzupełniali kolorowanki z rachunkami, starsi mogli liczyć nawet w językach obcych, pisali dyktando matematyczne. W ramach VIII WMT Day  uczniowie klas sportowych  potwierdzili swoją znajomość tabliczki w grze „Piłkarz – matematyk” czy „Królowa skakanki”. Na lekcjach muzyki  uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zmaganiach z tabliczką mnożenia i zdali ją śpiewająco. Uczniowie wchodząc na lekcje z różnych przedmiotów także mogli  sobie przypomnieć  umiejętność mnożenia, a także uświadomić, że jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym. Poprzez wspólną zabawę łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także przez jej tajniki poznawania matematyki.

Mamy nadzieję, że ten dzień dostarczył wielu miłych emocji i pokazał, że warto się uczyć, a nauka może być zabawą. Ci, którym tabliczka mnożenia nie jest obca, dobrze się bawili, natomiast dzieci, które w trakcie wakacji zdążyły zapomnieć tabliczkę mnożenia, mogły nadrobić zaległości w miłej atmosferze. Sklepik szkolny ufundował cukierki ,,bum – bum”.

Świat już ósmy raz promował to matematyczne zagadnienie.

Wszystko odbywało się pod okiem wielu nauczycieli opiekunów, którzy przygotowali ostateczny plan działania i kształt akcji na terenie szkoły.

Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy nauczycielom oraz uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia .

Koordynatorami akcji zostali: nauczyciele matematyki.