OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email

Drugiego października w Szkole Podstawowej w Drobinie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Brały w nim udział klasy I-III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami. W tym dniu na drugiej lekcji wszystkie dzieci zebrane razem na sali gimnastycznej czytały swoje ulubione książki oraz słuchały pieknej baśni Hansa Christiana Andersena pod tytułem "Brzydkie kaczątko".

GALERIA

Uczniowie w skupieniu i zaciekawieniu wysłuchali treści baśni i z wielkim entuzjazmem odpowiadali na pytania i zagadki z nią związane. Ogłoszony został także konkurs plastyczny, na wykonanie dowolną techniką plastyczną oraz formatem wybranego przez siebie fragmentu odczytanej baśni Hansa Christiana Andersena.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole połączone są z trwającym do piątego października konkursem plastycznym "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków", którego celem jest między innymi pobudzanie wyobraźni oraz promowanie nawyków codziennego czytania wśród najmłodszych.