MSZA ŚW. POLOWA W KOZŁOWIE PDF Drukuj Email

W sobotę, 1 września 2018 r., upamiętniono 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej - czasu, kiedy życie straciło 6 mln Polaków. W czasie kampanii wrześniowej – dokładnie 3 września 1939 r. odbywał się przemarsz kompanii Wojska Polskiego z Ciechanowa do Płocka. Oddział wojska polskiego stacjonujący w lesie pod miejscowością Kozłowo został ostrzelany i zbombardowany przez niemieckie lotnictwo. Zginęło około 64 żołnierzy. Dla upamiętnienia tych wydarzeń społeczeństwo gminy Drobin   gromadzi się corocznie w dniu  1 września na Mszy Św. Polowej. W tym roku również uczczono pamięć bohaterskich żołnierzy, a wydarzenia rozpoczęły się od złożenia wieńców i wiązanek. Po oficjalnej ceremonii, harcerze ze Szkoły Podstawowej w Drobinie oraz Szkoły Podstawowej w Łęgu Probostwie zaprezentowali wiersze i piosenki patriotyczne. Wartę honorową przy grobie żołnierzy Wojska Polskiego pełniły drużyny harcerzy ze szkół w Drobinie oraz Łęgu Probostwie i poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej w Drobinie, Ochotniczych Straży Pożarnych z Łęga Probostwo oraz Maliszewka, Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

GALERIA