OGÓLNOPOLSKA AKCJA „JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM” w SP w Drobinie PDF Drukuj Email

8 czerwca o godzinie 10.00 nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM”. Do zabawy zachęcała uczniów pani bibliotekarka, nauczycielki języka polskiego, wychowawczynie klas I-III SP oraz pozostali nauczyciele.

Tegoroczne obchody zgromadziły wielu młodych czytelników, którzy wspólnie oddawali się lekturze ustawieni  w kształt  serca i nazwy szkoły czy piknikowali na trawie. Znaleźli się nawet zapaleńcy, którzy postanowili przywdziać stroje swoich ulubionych bohaterów literackich.

GALERIA

To kolejna w tym roku akcja promująca modę na czytanie podjęta przez naszą szkołę. Wzięliśmy udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, przez kilka miesięcy w ramach projektu gimnazjalnego uczennice kl. IIc prowadziły uczniowski „Kącik czytelniczy” podczas przerw, nauczyciele czytali uczniom „100 opowieści dla młodych buntowniczek” w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Kobiet, PaTPORT Drobin przygotował loterię, w której można było wygrać książki z dedykacjami podarowane przez dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów. Udziałem w akcji „Jak nie czytam jak czytam”  zamykamy nasze działania czytelnicze w roku szkolnym 2017/ 2018. Cieszymy się, że drobnymi kroczkami udaje nam się przekonywać sceptyków, że czytanie może być atrakcyjne i potrafi przynosić radość.