ŚWIATOWY DZIEŃ KULTUR I DZIEŃ DZIECKA PDF Drukuj Email

30 maja 2018r. Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie włączyła się do organizacji Gminnego Dnia Dziecka pod hasłem ŚWIATOWY DZIEŃ KULTUR.

Ten dzień jest świętowany po raz drugi i na stałe zagościł w kalendarzu imprez szkolnych. W tym roku społeczność szkolna miała okazję obejrzeć prezentację stoisk i strojów przygotowanych przez uczniów klas I-VII SP i klas II-III oddziałów gimnazjalnych wraz z wychowawcami i nauczycielami języków obcych.

 

 

Uczniowie klas I-III SP przygotowali przebrania charakterystyczne dla danego kraju, flagi, transparenty, balony (barwy kraju). Uczniowie klas IV-VII i oddziałów gimnazjalnych przygotowali stoiska przedstawiające elementy z danego kraju, plakaty, dekoracje. Każda klasa wspaniale zadbała o przekąski, flagi kojarzące się z danym krajem. Dodatkowo wszystkie atrakcje przeplatane były występami artystycznymi uczniów naszej szkoły, które miały na celu zachęcić i zmotywować uczniów do nauki języków obcych.

Jako element kulturoznawczy obchodów odbył się również Szkolny Konkurs na najciekawszy strój.

I miejsce zajęła klasa – prezentująca Japonię

II miejsce zajęła klasa – prezentująca Polskę

III miejsce zajęła klasa  - prezentująca Hiszpanię

 

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za uświetnienie tego dnia.

GALERIA

 

Organizatorzy

Nauczyciele języków obcych