SPEKTAKL "MITY GRECKIE" PDF Drukuj Email

23 maja 2018 r. 43 uczniów z kl. IV-VI udały się do Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku na spektakl „Mity greckie” zrealizowany przez Wrocławski Teatr Edukacyjny In-Art.

Dzieci obejrzały pouczające i zabawne sceny odzwierciedlające codzienne życie bogów i herosów. Program powstał w oparciu o następujące mity i legendy: „O początku świata”, „O potężnym Zeusie”,  „O dzielnym Prometeuszu”, „O odważnym Heraklesie”, „O Hadesie- bogu świata podziemnego”, „O budowniczym Dedalu i jego synu Ikarze”.

GALERIA

Spektakl miał interaktywną formę z czynnym udziałem widzów. Zapewnił dzięki temu doskonałą zabawę, a co najważniejsze w sposób łatwy i przyjemny umożliwił przyswojenie lektury. Dzieci zrozumiał, że męstwo, odwaga, miłość są wartościami ponadczasowymi. Na uwagę zasługuje bogata scenografia, doskonała gra aktorska, znakomite efekty świetlne i dźwiękowe, a także komizm słowny i sytuacyjny. Czekamy na następne propozycje tego świetnego zespołu teatralnego.

Dziękuję za współpracę opiekunom: p. Iwonie Lemanowicz, p. Małgorzacie Polatowskiej, p. Izabeli Tomaszewskiej.

Iwona Turkowska