SŁOWA LECZĄ - DZIEŃ TELEFONÓW ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PDF Drukuj Email

Warto mieć blisko siebie kogoś, kto nas uważnie wysłucha i wesprze, gdy rzeczywistość staje się trudna do zniesienia, a nam brakuje sił lub pomysłu, jak mądrze i skutecznie rozwiązywać pojawiające się problemy.

Gdy nie mamy obok siebie kogoś, komu możemy zaufać i przed kim potrafimy otworzyć serce, by podzielić się tym, co trudne i bolesne- warto skorzystać z profesjonalnej pomocy oferowanej przez pracowników i wolontariuszy Telefonu Zaufania. Dostępne w Polsce linie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111 oraz 800 12 12 12) działają w oparciu o zasadę A B C D (A- pozwalają rozmówcy na  anonimowość, B- są bezpłatne, C- chętnie i z szacunkiem wsłuchują się w słowa rozmówcy, D- zapewniają dyskrecję).

GALERIA

Z okazji Międzynarodowego Dnia Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży  PaTPORT Drobin przybliżył uczniom informacje dotyczące tego, w jaki sposób można korzystać z tej formy pomocy.  Czasem już sam fakt opowiedzenia o swoich problemach i rozterkach komuś życzliwemu może sprawić, że życie staje się lżejsze i radośniejsze.