NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU - AKCJA KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ PDF Drukuj Email

Od wielu lat Fundacja SYNAPSIS oraz wspierające ją organizacje angażują się w obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Ponieważ dzień ten przypada na 2 kwietnia, doskonale wpisuje się w termin oraz w  idee naszej szkolnej akcji „Kwiecień miesiącem kultury zdrowotnej”. Zgodnie z tegorocznym hasłem obchodów- „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, zaświeć się na niebiesko”-członkowie SKW „Otwarte Serca” oraz PaTPORTU  Drobin przygotowali gazetkę i ulotki tematyczne, oglądali spoty społeczne „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” oraz zachęcali społeczność szkoły do ubrania się na niebiesko i do wykonania wspólnego zdjęcia.

GALERIA

Niebieski kolor stroju symbolizuje solidarność z osobami z autyzmem, zaś zadaniem obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu jest podnoszenie świadomości społecznej na temat tego zaburzenia oraz zwrócenie uwagi na dyskryminację i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi.