KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email

16 kwietnia  odbyła się X jubileuszowa edycja Konkursu Pięknego Czytania pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Patronat medialny nad konkursem objęli Tygodnik Płocki, PetroNews Płock oraz Radio RPL FM. Do udziału w konkursie zaprosiła nas Biblioteka Pedagogiczna w Płocku – główny Organizator, a także Filia nr 3 Książnicy Płockiej oraz Zespół Szkół Nr 3 w Płocku.

Do konkursu przystąpiła nasza uczennica Wiktoria Brodel z klasy VI b, która zaprezentowała się perfekcyjnie.

Jury obradowało w składzie:

Pani Marta Jaroszewska – nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Płocku

Pani Izabella Jarzyńska – kierownik Filii nr 3 Książnicy Płockiej

Pani Teresa Radwańska – redaktor Tygodnika Płockiego

Pan Michał Stańczak – Radio RPL FM

Konkurs poprowadziła Pani Dorota Dądzik, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 11 w  Płocku. Dzieci losowały swój numerek, a następnie proszone przez niezwykle sympatyczną “ciocię Dorotkę” podchodziły do stolika i otrzymywały fragment tekstu. Przez sześćdziesiąt sekund zapoznawały się z tekstem, a przez kolejne dwie minuty głośno go czytały. Po kilku godzinach udało się wyłonić zwycięzców. I chociaż nie udało nam się zdobyć głównej nagrody to i tak wróciliśmy ze wspaniałymi przeżyciami i wspomnieniami. Dzięki takim spotkaniom nawiązaliśmy nowe znajomości, mieliśmy możliwość wymiany poglądów, wrażeń estetycznych. Oby takich spotkań było więcej.

Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i czekamy na kolejne.

GALERIA