(SPOCONE) DYKTANDO MATEMATYCZNE PDF Drukuj Email

W związku ze Świętem Matematyki na lekcjach języka polskiego zagościło dyktando matematyczne. Panie polonistki: I. Lemanowicz, E. Jarzębowska, I. Turkowska, M. Cichocka, J. Taflińska i R. Jędrzejewska dwoiły się i troiły, aby ortograficzne zmagania były dla uczniów pożyteczne, ale też  choć odrobinę przyjemne.

Jedną z form ortograficzno - matematycznego zadania było „Spocone dyktando- Talent matematyczny Konstancji J”. Uczniowie klas: IIb i IIc gimnazjum pracowali nad nim- dosłownie i w przenośni - w biegu.

Jedna osoba miała za zadanie zapamiętać fragment dyktanda umieszczonego na ścianie, a następnie jak najszybciej dobiec do swojej pary i podyktować jej tekst tak, aby został poprawnie zapisany. W połowie zadania uczestnicy zamieniali się miejscami. Śmiechu i potu było co niemiara. Miłym akcentem było włączenie się do zabawy  p. wicedyrektor E. Orłowskiej.