8 MARCA- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW KOBIET PDF Drukuj Email

Bycie kobietą łączy w sobie blaski i cienie, czyli różnego rodzaju… odcienie. Żyjąc w I poł. XXI wieku panie mogą robić to, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu było dla żeńskiej części ludzkości nieosiągalne. Dziewczęta są świadome swoich praw i mogą domagać się ich respektowania. Choć wydaje się to oczywiste, nie dla wszystkich takie jest.

Ponieważ nigdy dość przypominania, że „kobieta też człowiek”, w Międzynarodowym Dniu Praw Kobiet  w naszej szkole pojawiła się gazetka  i plakaty poruszające tę tematykę.

Ponadto liczna grupa nauczycieli (E. Jarzębowska, K. Kamińska, M. Grochowska- Wasiak, M. Mikołajewska, M. Cichocka, E. Kisielewska, E. Orłowska, M. Szmulewicz, E. Szumańska, J. Gomulska, R. Jędrzejewska, E. Reda, L. Wójcik, O. Skierska, E. Ogrodzińska, K. Romanowska oraz P. Sosiński) zapoznawała dzieci i młodzież z losami kobiet dokonujących rzeczy wielkich, pięknych i…  zastrzeżonych bardzo długo jedynie dla mężczyzn. Historie te (zaczerpnięte z książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet” E. Favilli i F. Cavallo) pokazują, że wierząc w coś całym sercem, zyskujemy siłę,  by zmieniać świat; by czynić go lepszym i bardziej przyjaznym dla nas wszystkich- niezależnie od płci, rasy czy wyznawanej religii.