DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU PDF Drukuj Email

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który co roku przypada w miesiącu lutym, w naszej szkole podjęto szereg działań, mających na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń, jakie czyhają na nie w sieci oraz ich konsekwencji, a także propagowanie zachowań cechujących się wysoką ostrożnością, rozwagą i kulturą w sieci. Koordynatorami działań były nauczycielki informatyki: Edyta Reda i Kinga Czernik.

Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły zorganizowany został konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet”. Prace konkursowe utworzyły piękną wystawę zdobiącą hall budynku B. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a autorzy najciekawszych i najpiękniejszych – nagrody.

GALERIA

 

Laureaci konkursu:

I miejsce – Wiktoria Górecka z kl. IIIa

II miejsce – Błażej Rosiak z kl. IIIc

III miejsce – Antonina Barańska z kl. IIa

Wyróżnienia: Oliwia Chorzewska z kl. Ia, Joanna Samoraj z kl. IIa

Klasy I-III wzięły również udział w pogadance n/t bezpieczeństwa w sieci. Spotkanie poprowadziła pani pedagog Hanna Szymańska, wykorzystując materiały filmowe z cyklu „Owce w sieci”.  Aktywni w czasie dyskusji na koniec spotkania uczniowie otrzymali kolorowanki z bohaterami edukacyjnych kreskówek.

Dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej klasy VA I VIC ze swoimi wychowawczyniami przygotowały pouczającą inscenizację ”Bezpieczny Internet”, która zobrazowała jak zgubne dla młodego człowieka może być nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa w Internecie oraz co należy robić, aby chronić siebie oraz swój komputer.

Kolejnego dnia wszyscy uczniowie szkoły mogli wziąć udział w „Quizie stolikowym – Bezpieczny Internet”, który przeprowadzany był w czasie przerw. Spośród uczestników, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi wylosowano kilkunastu szczęściarzy, którzy otrzymali nagrody rzeczowe.

Gimnazjaliści spotkali się z panią pedagog Martą Kinalską, która przygotowała projekcję filmu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie gimnazjum przygotowali ulotki, które rozdawali uczniom oraz rodzicom , a także przeprowadzili wspomniany wcześniej quiz.

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym w działania DBI: paniom pedagog Hanie Szymańskiej i Marcie Kinalskiej oraz p. Annie Rokickiej – za wsparcie  merytoryczne, udział w pracach komisji konkursowej, dekoracje, p. Henrykowi Krysztofiakowi za wsparcie organizacyjne, uczniom klas: Va, VIc, IIc gim, IIa gim za udział w przygotowaniu obchodów DBI w naszej szkole oraz wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach.

Kinga Czernik

Edyta Reda