BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU PDF Drukuj Email

W dniu 15 grudnia nasi harcerze i zuchy  wybrali się do Zakopanego odebrać Betlejemskie Światło Pokoju. Wyjechaliśmy  o północy, gdyż czekała nas długa droga. Wyjazd ten chcieliśmy wykorzystać  do zwiedzenia  Kopalni Soli w Wieliczce znajdującej się na trasie naszego przejazdu. Odwiedziliśmy również  termy w Szaflarach, Wielką Krokiew oraz spacerowaliśmy po słynnym deptaku Zakopanego ,,Krupówkach". Nie mogliśmy się oprzeć przyjemności przejażdżki kolejką linową na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy panoramę Tatr i Zakopanego.

Po tych atrakcjach z niecierpliwością oczekiwaliśmy na główny cel  naszej  podróży, czyli na przejęcie Betlejemskiego Światła  Pokoju. Cała uroczystość  odbyła się w  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, gdzie skauci słowaccy przekazali Płomień z Betlejem harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego. Uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju była podniosła i była dla nas wyjątkowym wydarzeniem.

Przypomnijmy hasło przyświecające tegorocznemu przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju „W Tobie jest światło”. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

CZUWAJ !

 

GALERIA


Betlejemskie Światełko Pokoju przywiezione przez harcerzy i zuchów naszej szkoły z Zakopanego zostało przekazane panu Bogdanowi Banaszczakowi i Lenie Wójcik Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie.

 

GALERIA