MARATON PISANIA LISTÓW PDF Drukuj Email

8 grudnia odbył się w naszej szkole Maraton Pisania Listów - akcja Amnesty International (organizowana w Polsce od 2001 roku) polegająca na pisaniu listów do władz krajów, w których łamane są zapisy zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. W tym roku pisaliśmy do rządów 10 państw w sprawie obrończyń i obrońców praw człowieka, którzy z powodu swojej działalności i przekonań są szykanowani, torturowani bądź więzieni.

 

 

Podczas spotkania młodzież wraz z rodzicami, nauczycielami i seniorami obejrzała krótkie filmy dotyczące działalności Amnesty International oraz historii bohaterów wieczoru. Każdy z uczestników zapalał światełko nadziei, dokonując wpisu na specjalnej tablicy, a następnie pisał jeden lub kilka listów nakłaniających władze poszczególnych państw do uwolnienia niesłusznie więzionych osób lub do podjęcia innych działań mających poprawić ich sytuację i uwzględnić podnoszone postulaty.

W ramach odpoczynku można było zrobić sobie zdjęcie z wybranymi zapisami dotyczącymi Praw Człowieka, pomalować kolorowanki odnoszące się do Praw Dziecka oraz schrupać coś słodkiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel- wspólnie napisaliśmy 80 listów, które w najbliższym tygodniu prześlemy do wskazanych adresatów.

PaTPORT Drobin

GALERIA