TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PDF Drukuj Email

Cyprian Kamil Norwid pisał o naszej ojczyźnie, że jest miejscem, w którym kruszynę chleba podnosi się z ziemi z szacunku dla darów Nieba. Od jakiegoś czasu żyjemy jednak zbyt lekkomyślnie, bo przestajemy dbać o ten powszedni - w najlepszym tego słowa znaczeniu - pokarm.

W naszej szkole od kilku lat przypominamy, jak wielką wartością jest chleb, zwłaszcza ten wypiekany samodzielnie na zakwasie.

 

W Tygodniu dobrego chleba celebrowaliśmy wspólnie każdy kęs przygotowany (mistrzostwo świata!) przez pp. Ewę i Pawła Szelągiewiczów. Na naszym stole znalazły się kromki chlebów:  pszennego z dynią i słonecznikiem na drożdżach, pszennego z żurawiną na drożdżach, pszenno- dyniowego na drożdżach, grahama na zakwasie, pszenno- żytniego 3 zboża na zakwasie, żytniego na zakwasie. Do tego pojawiły się (palce lizać!) dodatki w postaci masła, smalcu, ogórków kiszonych czy  powideł przygotowanych własnoręcznie i przekazanych przez: p. Wiolettę Pokorską,  p. Jolantę Królikowską, p. Adę Jankowską, p. Elizę Łazarską, p. Ewę Kisielewską, p. Irenę Cichocką, p. Hannę Jarzębowską. Wszystkie kanapki przygotowane przez Łukasza, Marysię, Julię, Weronikę i Zuzię zniknęły błyskawicznie.

 

Przed nami kolejne atrakcje mające przypominać  o przyjemnym obowiązku dbania o zdrowie i kondycję fizyczną.

Serdecznie dziękujemy osobom, dzięki którym nasza akcja mogła być tak zdrowa i apetyczna.

Akcję przygotowali: E. Jarzębowska, M. Cichocka, E. Kisielewska, B. Weresiński, H. Krysztofiak

 

GALERIA