LEKCJA BIBLIOTECZNA PDF Drukuj Email

Dnia 28 września 2017r. uczniowie klasy VIIa z nauczycielem  panią Moniką Cichocką uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Była to lekcja na temat historii pisma na przestrzeni dziejów, w oparciu o prezentację multimedialną oraz zajęcia podczas których uczniowie na tabliczce z gliny wykonali pismo klinowe. Od dziesiątek tysięcy lat znano wiele sposobów przekazywania wiadomości za pomocą rysunków, znaków, obrazów.

Jednakże to, co rozumiemy pod pojęciem pisma, istnieje dopiero od chwili stworzenia zorganizowanego systemu znaków lub symboli, którymi można jasno sformułować to o czym człowiek myśli, odczuwa lub chce wyrazić.

Uczniowie zobaczyli jak wyglądały hieroglify „święte znaki”, które są najwcześniejszym rodzajem pisma starożytnego Egiptu. Lekcja biblioteczna dostarczyła uczniom wiele ciekawych wiadomości, dzięki którym poszerzyli swoją wiedzę na temat historii pisma.