JAK NIE CZYTAM…? JAK CZYTAM! PDF Drukuj Email

PIERWSZY ETAP CZERWCOWEJ AKCJI CZYTELNICZEJ

Statystyki alarmują, że 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. To dość smutna wiadomość. Nie mamy jednak zamiaru załamywać rąk i biernie czekać, aż sytuacja sama w cudowny sposób się zmieni. Przez cały rok zachęcamy do czytania. Zachęcamy wszystkich- niezależnie od wieku i zainteresowań. Biblioteka szkolna, nauczyciele poloniści, nauczyciele innych przedmiotów oraz młode mole książkowe przez cały czerwiec starają się pokazać, że czytanie- zwłaszcza głośne bądź ciche, lecz wspólne- może być nadzwyczaj przyjemne.

Uczniowie klas: Ib, Ic, IIa i IIb czytali głośno podczas lekcji języka polskiego obszerne fragmenty lektur („Balladyny” J. Słowackiego, „Krzyżaków” i „Latarnika”  H. Sienkiewicza, „Romea i Julii” W. Szekspira).

GALERIA

 

Ochotnicy z klas IV- VI SP, I- III gimnazjum  oraz  spośród pracowników szkoły włączyli się w AKCJĘ „JAK NIE CZYTAM…? JAK CZYTAM!”. Jej pomysłodawcą  i głównym organizatorem na terenie całego kraju jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Siedząc w uśmiechniętym  kręgu, uczestnicy przedsięwzięcia  oddali się kilkunastominutowej uczcie literackiej, czytając w tym samym czasie swoje ukochane książki (wkrótce udostępnimy listę tytułów i autorów). Pokazaliśmy tym samym, że są w naszej szkole osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez czytania. Mamy nadzieję,  że będą one w stanie zachęcić do sięgnięcia po książki nieco bardziej opornych  na urok słowa drukowanego.

Czekamy na kolejne inicjatywy (można je zgłaszać w bibliotece szkolnej lub u swoich nauczycieli polonistów). Zachęcamy też- uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły- do dzielenia się swoją pasją czytelniczą choćby poprzez nagranie krótkiego filmiku na ten temat i przesłanie go na adres szkoły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;   najciekawsze opowieści umieścimy na szkolnym facebooku.