HOBBITIADA - bo czytać lubimy i czytać wypada! PDF Drukuj Email

Czytanie książek jest powodem do dumy, a nie do wstydu. Wie o tym coraz większa liczba uczniów naszej szkoły. „Mole książkowe” dzielą się swoją pasją z tymi, którzy do lektur (i nie tylko) mają sceptyczny stosunek… Dlatego właśnie 10 maja br. doszło do interesującego spotkania zatytułowanego „Hobbitiada”.

GALERIA

Uczennice klasy Ic gimnazjum (Aleksandra Felkowska, Wiktoria Umiejewska, Kinga Piórkowska, Małgorzata Błaszkowska oraz Marta i Magdalena Jaszczak) przy wsparciu nauczycielki języka polskiego- p. E. Jarzębowskiej poprowadziły szereg zabaw sprawdzających znajomość treści powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Uczestnikami zmagań była kilkunastoosobowa grupa uczniów ze szkoły podstawowej wraz z „trenerką”- p. A. Wierzbicką, czyli naszą panią bibliotekarką. Emocje rozpaliły serca i umysły prowadzących konkurs krasnoludów oraz walczących o laur zwycięstwa drużyn Orłów i Elfów. To prawdopodobnie z tego powodu (a może za sprawą magicznych sztuczek Gandalfa…?) pomieszały się punkty i oba zespoły zostały nagrodzone pierwszym miejscem.

Świetnie się bawiliśmy i wyciągnęliśmy wnioski na przyszłość, dlatego planujemy kolejne tego typu spotkanie. Tym razem przyjrzymy się bliżej postaci Harrego Pottera.