EUROPO WITAJ NAM! PDF Drukuj Email

24 maja mieliśmy w naszej szkole drugą już imprezę związaną z obchodami "Dnia Europy". Panie uczące języków obcych Magdalena Cecelska, Joanna Komorowska we współpracy z paniami Katarzyną Czajką oraz Moniką Mikołajewską zorganizowały całą imprezę. Nie odbyłaby się ona, gdyby nie ogromne zaangażowanie wychowawców klas V-VI SP oraz I - II gimnazjum. Uczniowie pod okiem wychowawców przygotowali stoiska z informacjami dotyczącymi wybranego przez siebie kraju. Dodatkową atrakcją były potrawy tradycyjne dla krajów Unii Europejskiej, które przygotowali uczniowie.

GALERIA

Mogliśmy spróbować sałatki greckiej, szaszłyków z sosem tzatziki, niemieckiego Apfelstrudel, kluseczków typu niemieckiego- Spätzle, cypryjskich faszerowanych mięsem, rodzynkami z aromatem przypraw papryk, tradycyjnej pizzy włoskiej, polskich pierogów "od babci" czy holenderskich serów. Nie sposób wymienić wszystkie smakołyki. Uczniowie występowali też na scenie, by choć na chwilę przenieść nas do kraju, który reprezentują. Jakub Lewandowski z klasy IIIa gim.otworzył imprezę odśpiewaniem hymnu Europy. Prowadzące- Klaudia Górecka oraz Wiktoria Gramińska wcieliły się w rolę maszynistek "Szkolnego pociągu Express", którym podążaliśmy przez Europę. Każda kolejna zagadka, na którą odpowiadała publiczność, pozwoliła na pokonanie kolejnego odcinka trasy. Uczennice klasy VIb zatańczyły tradycyjny grecki taniec "Zorba", Julia Gromadzińska z Va po włosku zaśpiewała utwór "Felicita". Po hymnie Polski dziewczynki z nauczania zintegrowanego, przygotowane przez Anię Adamkowską z kl. Ia gim. zatańczyły Polkę. Francja, czyli modele rodem z paryskiego "FassionWeek", piosenka "Panie Janie" zaśpiewana przez Marysię Jankowską, Natalię Gwardiak oraz Olę Szmeję w języku francuskim. Odwiedzili nas również turyści z Chorwacji czy przebrani w tradycyjne stroje Cypryjczycy. Występy uczniów zakończył występ Weroniki Samoraj, która zaśpiewała utwór Adele.

Uczniowie wraz opiekunami głosowali na najciekawsze stoisko. Najwięcej punktów zebrali uczniowie z klasy IIa gimn. ze swoim francuskim stoiskiem.