KLUB CZYTELNICZY PDF Drukuj Email

Członkowie   Klubu Czytelniczego  Biblioteki Szkolnej  spotykają się w  każdą środę na 6 godzinie lekcyjnej. Przyjazne  warunki  w bibliotece szkolnej sprzyjają zachęcaniu młodych ludzi do częstszego sięgania po książki i nie tylko te z obowiązkowego kanonu lektur. Zajęcia w ramach Klubu stwarzają pole do działań propagujących czytelnictwo.  Klub Czytelniczy  umożliwia uczniom rozwój zainteresowań czytelniczych, a także   różnorodnych zdolności  m .in. plastycznych,  teatralnych.

Rozbudzeniu ciekawości czytelniczej służą zajęcia wspólnego głośnego czytania ze zrozumieniem fragmentów następujących książek: seria książek o Harrym Potterze J.K. Rowling, „Opowieści z Narni” C.S. Lewisa, wiersze. J. Twardowskiego, „Ania z Zielonego Wzgórza” L.M. Montgomery, „Bajki Robotów” St. Lema, „Opowieść wigilijna” K. Dickensa, „Hobbit”  J.R.R. Tolkiena. Zaproponowana gama utworów jest na tyle różnorodna, że zadowoliła gust różnych uczniów i pozwoliła na refleksję i ciekawą dyskusję. Uczniowie głośno czytają wybrane fragmenty, zadają sobie wzajemnie pytania związane z przeczytaną treścią, udzielają odpowiedzi.

Realizowane zajęcia Klubie  Czytelniczym  są wysoce przydatne i skuteczne w celu podniesienia kompetencji czytelniczych. . Walory edukacyjne i wychowawcze zajęć sprzyjają ogólnemu rozwojowi i aktywności dzieci, w tym kształtowaniu zainteresowań i zamiłowań czytelniczych oraz nawyku czytania. Uczniowie są doceniani za włożony wysiłek oraz osiągane umiejętności i chwaleni za działania w Klubie.