ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU PIŁKARSKIM PDF Drukuj Email

ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU PIŁKARSKIM O PUCHAR ZACHODNIEGO MAZOWSZA

W dniu 8 października 2016 roku w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Zachodniego Mazowsza dla uczniów z gimnazjów. Udział w rozgrywkach brały udział 7-osobowe drużyny reprezentujące daną gminę. Oprócz rozgrywek dla uczestników był zapewniony gorący posiłek oraz liczne atrakcje sportowe i edukacyjne. Zawody organizowane we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku oraz z Płockim Szkolnym Związkiem Sportowym. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Przewodniczącego Mazowieckiego Zrzeszenia LZS posła na Sejm RP Piotra Zgorzelskiego.

W turnieju wzięło udział siedem drużyn. Grano systemem grupowym, a mecz trwał 12 minut. W drodze losowania trafiliśmy do grupy ,,B”. Rywalizowaliśmy kolejno z drużynami z Sannik 1-1, Bulkowa 8-0 i Słupna 7-0. Po rozegraniu spotkań grupowych przyszedł czas na mecz finałowy, w którym spotkały się niepokonane dotychczas drużyny z Drobina i Ciółkowa. Finał tylko w pierwszych fragmentach był wyrównanym pojedynkiem. Nasi chłopcy po kilku chwilach przejęli inicjatywę i dominowali na całym boisku czego konsekwencją były kolejne bramki. Końcowy wynik 5-0 dla chłopców z Drobina.

Po meczu finałowym nastąpiła ceremonia wręczenia nagród i ceremonia zakończenia turnieju.

Naszą Szkołę reprezentowali:

  1. Adamkowski Łukasz
  2. Stołowski Adam
  3. Stołowski Jakub
  4. Popis Adam
  5. Gzylewski Marcin
  6. Jakubowski Mateusz
  7. Bońkowski Kamil

Opiekunem drużyny był Pan Hubert Krysztofiak.