VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email

30 września obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpiło 227 uczniów (130 – szkoła podstawowa, 97 - gimnazjum) i 19 osób dorosłych. Ponadto tabliczkę mnożenia uczniowie zdawali również w języku angielskim (51 osób) i języku niemieckim (42 osoby).  Po raz pierwsi nasi uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli z patrolami na zewnątrz szkoły. Odpytywali napotkanych przechodniów ze znajomości tabliczki mnożenia. Byliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy Drobin oraz w pobliskich sklepach. Dorośli bardzo starali się ażeby poprawnie odpowiedzieć na zadane pytania, natomiast dla uczniów była to świetna zabawa.

Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie -w każdej chwili -kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy Koleżankom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.

Koordynatorzy akcji.