Góra złota PCK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 czerwca 2016 18:03

„GORĄCZKA/GÓRA ZŁOTA PCK”

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Gorączka/góra złota PCK”, która polegała na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Główne cele akcji to pozyskanie środków na kolonie, działalność świetlic PCK i pomoc rzeczową dla dzieci z najuboższych rodzin oraz promowanie  idei wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

Sklepik szkolny zachęcał swoich klientów do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy oraz zorganizował konkurs dla „zbieraczy złota” z klas I- III SP. Najwięcej złotych monet uciułała klasa Ia. Najaktywniejsze klasy otrzymały słodki upominek, a wszystkie zespoły klasowe uczestniczące w akcji dostały pamiątkowe dyplomy.

Wspólnymi siłami zgromadziliśmy 22 kilogramy „złota”. Serdecznie dziękujemy za okazane serce.