KWIECIEŃ MIESIĄCEM KULTURY ZDROWOTNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 maja 2016 21:37

Od kilku lat staramy się przekonywać uczniów, rodziców i nauczycieli, że najlepiej jest dbać o zdrowie, kiedy je mamy, żeby uniknąć rozczarowania, o którym pisał w swojej fraszce mistrz Jan z Czarnolasu (Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz.) Z tego powodu kwiecień upłynął nam pod hasłem kultury zdrowotnej. Skupiliśmy się przede wszystkim na ruchu i zdrowym odżywianiu. Kolorowe gazetki przez cały miesiąc przypominały o trwającym święcie zdrowia.

W sklepiku szkolnym królowała kasza jaglana w kilku smakowitych odsłonach- w szarlotce,  w kotletach, w sałatce, w „rafaello” i w pasztecie. Przez tydzień zapraszaliśmy klientów sklepiku do degustacji  wyżej wymienionych potraw. Słowo „kasza” budziło początkowo opór degustatorów, ale szybko okazywało się, że warto poszerzać swoje upodobania kulinarne. Cieszyło nas, że po zakończeniu akcji wiele osób zgłaszało się po przepisy, by „zarazić” pomysłami na kaszę swoje rodziny.

 

 

Uczniowie klasy Ia gimnazjum również postanowili sięgnąć po kuszące wyglądem, smakiem oraz zapachem potrawy spod znaku zdrowia i biesiadowali podczas godziny wychowawczej. Dodatkową atrakcją tego spotkania był występ, a następnie wspólne tańce z dziewczętami z zespołu tanecznego „Ekspresja”.

Opiekunowie sklepiku szkolnego dziękują za pomoc w realizacji przedsięwzięcia: uczennicom klasy VIc- Magdalenie  Jaszczak, Wiktorii Umiejewskiej, Aleksandrze Felkowskiej, Kindze Piórkowskiej i Julii Wilczyńskiej; rodzicom wyżej wymienionych uczennic; pielęgniarce szkolnej- p. Ewie Ostrowskiej, uczniom kl. Ia, członkiniom „Ekspresji” i opiekunce zespołu- p. Ewie Kisielewskiej.

 

 

Poprawiony: wtorek, 31 maja 2016 19:55